شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:01 منتشر شده در مورخ: 1399/03/14 شناسه خبر: 1615022
کنگاوری:

اعتقاد عملی به آرمانهای امام و سبک زندگی اسلامی مانع انحراف می شود/ برخی مسئولین مبلغ اشرافی گری هستند

اعتقاد عملی به آرمانهای  امام و سبک زندگی اسلامی مانع انحراف می شود/ برخی مسئولین مبلغ اشرافی گری هستند
یک کارشناس روابط بین الملل گفت: اعتقاد عملی به آرمانهای امام خمینی (ره) و سبک زندگی اسلامی مانع انحراف از خط بنیانگذار جمهوری اسلامی می شود متاسفانه بعضی مسئولین مبلغ اشرافی گری هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کنگاوری کارشناس روابط بین الملل در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب؛ با اشاره به سالگرد عروج ملکوتی روح امام راحل گفت: اعتقاد عملی به آرمانهای  امام خمینی (ره) و سبک زندگی اسلامی مانع انحراف از خط بنیانگذار جمهوری اسلامی می شود متاسفانه بعضی مسئولین مبلغ اشرافی گری هستند.

وی افزود: چند سال پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی  نیز به اشاعه تجمل گرایی توسط مسئولین گلایه کردند زیرا مسئولی که خوی اشرافی و تجمل گرایی یابد به مرور این سبک زندگی بر اعتقاداتش اثر می گذارد.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: عدم تبعیت از فرهنگ و سبک زندگی غربی برای ممانعت از انحراف لازم است برای این منظور باید آگاهی و سواد رسانه ای بالا رود بطوری که مطابق با آموزه های اسلامی باشد.

وی ادامه داد: خط امام یک سیستم جامع اسلامی با اجزا مختلف سیاسی،  فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و غیره است مثلا در حوزه سیاسی شعار " نه شرقی، نه غربی " یک راهبرد است ولی متاسفانه مسئولانی داریم که حل  مشکلات خرد و کلان را وابسته به غرب می دانند.

کنگاوری اظهار کرد: امام راحل کلید مشکلات را خدا می دانست نه کدخدا اما شاهدیم مانند مشروطیت که به دامان غرب رفتند و شکست خوردند بعضی می خواهند خط امام را منحرف کنند.

وی افزود: باید در کنار توجه به فناوری از منظر سبک زندگی به سبک زندگی معنوی اسلام بازگشت و شئونات رعایت شود متاسفانه در بعضی خانواده های مسئولین شاهد عدم رعایت شئونات هستیم.

این کارشناس مسائل بین الملل در پایان با اشاره به اهمیت سیره زندگی امام  گفت: حاکمان کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس به دنبال استعمار و تغییر سبک زندگی هستند ولی امام خمینی (ره) از همان دوران جوانی و سالهای ابتدایی مبارزه بر ضد حکومت فاسد تا پایان عمر در پی استقلال و آزادی بودند ولی امروزه شاهدیم بعضی مدیران با حقوق نجومی موجب شکاف طبقاتی در کشور شده اند و قشر ضعیف به مرور ، ضعیفتر می‌شود.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1615022
ارسال نظر
نظرات