شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 10:18 منتشر شده در مورخ: 1399/03/14 شناسه خبر: 1614932
کارشناس سیاسی:

بینش سیاسی امام خمینی(ره) در جهان می درخشد/ فریاد آزادی خواهی در آمریکا از مکتب اسلام بلند شده است

بینش سیاسی امام خمینی(ره) در جهان می درخشد/ فریاد آزادی خواهی در آمریکا از مکتب اسلام بلند شده است
جواد صیادی گفت: خیلی از دسیسه ها، توطئه ها و براندازی ها برای حذف معنی و مفهوم ولایت فقیه در پیش گرفته شد اما نتوانستند و امروز می بینیم در گام و چهل سال دوم انقلاب بینش سیاسی امام راحل در جهان می درخشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت الاسلام دکتر جواد صیادی در گفت وگو با سفیرافلاک با اشاره به فراگیری انقلاب امام خمینی(ره) در جهان اظهار داشت: انقلاب اسلامی در یک برهه ای از زمان بوجود آمد که دو قدرت شرق و غرب احاطه کامل بر جهان داشتند و در چنین شرایطی پیروزی انقلاب اسلامی در خاورمیانه با یک دولت و حاکمیتی مستقل بدون وابستگی به غرب وشرق جز معجزات الهی است.

وی افزود: ایران تا قبل از انقلاب با ارتش و حاکمانی وابسته به غرب، کشوری زیر سیطره آمریکا بود و امام خمینی(ره) توانست در کشوری با پایه های طاغوت و استبداد ۲۵۰۰ساله، بستری برای ایجاد نظام اسلامی در کشور فراهم نماید.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه خرم آباد عنوان کرد: یکی از نخستین ابتکارات امام خمینی(ره) طرح ضرورت وجود ولی فقیه به عنوان حاکم اسلامی و ایجاد نظامی مبتنی بر ولایت فقیه در ایران بود.

وی با اشاره به ویژگی های حاکم اسلامی از منظر امام خمینی(ره) بیان کرد: علم به قانون(فقه) و عدالت از خصوصیات یک حاکم اسلامی است و در یک حکومت و حاکم اسلامی  زمینه برای اجرای احکام اسلامی فراهم می شود.

کارشناس سیاسی با اشاره به دیدگاه امام خمینی(ره) نسبت به ولایت مطلقه فقیه خاطرنشان کرد: در بحث ولایت مطلقه فقیه، فقیه جامع الشرایط  تمام اختیارات پیامبر(ص) وامامان(ع) را داراست واز لابه لای نظریه امام(ره) در می یابیم که حاکم اسلامی جدای این که منصوب و مشروع است نیاز به مقبولیت هم دارد،چراکه همانطوری که امام خمینی(ره) فرمودند: حکومت جمهوری اسلامی با الهام از حکومت رسول الله و امیر مومنان(ع) متکی به آرای عمومی است.

وی تصریح کرد: امام(ره) توانست در میان اندیشه های بلوک شرق و غرب، اندیشه و تئوری ولایت فقیه را درعرصه سیاسی به منصه ظهور برساند و خیلی از دسیسه ها، توطئه ها و براندازی ها برای حذف معنی و مفهوم ولایت فقیه در پیش گرفته شد اما نتوانستند و امروز می بینیم در گام و چهل سال دوم انقلاب بینش سیاسی امام راحل در جهان می درخشد.

حجت الاسلام صیادی ابراز داشت:حوزه و گستره اندیشه، تفکر، راه و مکتب امام محصور در ایران نبوده و در قلب دیگر ملل رسوخ کرده است، همانطوری که بیداری اسلامی برگرفته از اندیشه امام انقلاب اسلامی ایران بود.

وی در رابطه با شاخصه های رفتاری معمار کبیر انقلاب اسلامی گفت: مقاومت، قاطعیت و استواری در رفتار سیاسی ایشان موج می زد، آن روزی که هنوز رژیم مستبد و وابسته پهلوی پسماندهایش در کشور مانده و حکومت نظامی اعلام کرده بودند، امام(ره) با قاطعیت گفتند مردم  در خیابان ها حضور پیدا کنند و بخش عظیمی از پیروزی ما در انقلاب اسلامی حاصل قاطعیت امام راحل در مقابل دسیسه های دشمنان و رژیم پهلوی بود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه خرم آباد اظهار داشت: دوراندیشی و باور امام(ره) به نقش مردم در اداره کشور اسلامی یکی از شاخصه های کم نظیرامام برای حفظ و تداوم انقلاب اسلامی بود و ایشان فرمودند میزان رای ملت است.

وی تشکیل خبرگان رهبری را یکی از دوراندیشی های مهم امام دانست و تأکید کرد: دشمنان با رحلت امام خمینی(ره) به دنبال پایان یافتن انقلاب بودند اما ایده امام در تشکیل خبرگان رهبری  و معرفی فقیهی جامع الشرایط برای سکانداری این انقلاب جهانی دشمنان حکومت اسلامی را سرجای خود نشاند و امروز شاهد صلابت و اقتدار رهبر انقلاب حضرت امام خامنه ای مدظله العالی در پیشبرد انقلاب اسلامی هستیم.

کارشناس سیاسی با اشاره به زنجیره قتل سیاهپوستان و افکار نژادپرستانه سردمداران غرب و اسرائیل بیان کرد: حکومت لیبرال ایالات متحده امریکا در حال غرق شدن است؛ امروز می بینیم درقلب آمریکا فریاد آزادی خواهی و استکبارستیزی از مکتب اسلام  بلند شده است چراکه ظلم پایدار نبوده و باید در برابر ظالمان ایستاد و مقاومت کرد.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1614932
ارسال نظر
نظرات