شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:59 منتشر شده در مورخ: 1399/03/14 شناسه خبر: 1614915
یک کارشناس مذهبی اهل سنت عنوان کرد؛

امام خمینی(ره) با تاسی از فرهنگ عاشورا تاریخ ساز شد/مقام معظم رهبری منشا وحدت و یکدلی در جهان اسلام است

امام خمینی(ره) با تاسی از فرهنگ عاشورا تاریخ ساز شد/مقام معظم رهبری منشا وحدت و یکدلی در جهان اسلام است
مولوی رئیسی گفت: امام خمینی(ره) رهبری دینی و با بصیرت بود که با تاسی از فرهنگ عاشورا نهضتی بزرگ را در ایران به وجود آورد و زمینه ساز بیداری مسلمانان و آزدگان جهان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مولوی رئیسی کارشناس دینی اهل سنت در گفت و گو با عصرهامون، بیان کرد: امام خمینی(ره) عالمی دین دار و خدایی بود که نقش مهمی در بیداری اسلامی در جهان ایفا کرد وایشان می فرمودند که اسلام مرز ندارد و این کلام ایشان بسیارتاثیرگذاراست چرا که ایشان دغدغه دین و مسلمانان را داشت و انقلاب اسلامی احیای دین و جرقه ای برای بیداری اسلامی در منطقه و دنیا بود.

وی افزود: مسلمانان باید دشمن شناس باشند و عوامل وحدت شکن و آسیب هایی که دین را تهدید می کند به خوبی بشناسند و امام راحل  با بصیرت بر این یکپارچگی و وحدت دنیای اسلام و بیداری مسلمانان جهان در مقابل تفرقه های دشمن تاکید داشت.

وی خاطرنشان کرد: ویژگی های شخصیتی امام خمینی(ره) و دردمندی و دلسوزی ایشان برای جهان اسلام مثال زدنی بود ایشان رهبری دینی و با بصیرت بود که با تاسی از فرهنگ عاشورا نهضتی بزرگ را در ایران به وجود آورد و زمینه ساز بیداری مسلمانان و آزدگان جهان شد.

مولوی رییسی با اشاره به روحیه استکبار ستیزی امام خمینی(ره)، تاکید کرد:مواضع محکم و قاطع  امام راحل علیه استکبار و صهیونیسم که دشمنان اصلی جهان اسلام هستند باعث شکل گیری قیام های بزرگی علیه اسراییل جنایتکار شد و محبوبیت امام راحل با این مواضع محکم در مقابل مسئله فلسطین نزد مسلمین جهان چندین برابر شد و ایشان رهبری دینی برای تمام مسلمانان جهان به شمار می روند.

وی اذعان کرد: نسل جوان در دنیای امروز به دلیل گسترگی ابزارهای علمی و تکنولوژی دچار سردرگرمی شده  چرا که استفاده صحیح از این ابزارها  نیازمند بصیرت و دین داری است وگرنه فرد راه را گم کرده و به بیراهه می رود بنابراین جوانان باید از الگوهای اسلامی نظیر امام راحل و مقام معظم رهبری برای افزایش بصیرت استفاده کنند تا درمسیر رسیدن به کمال به بیراهه نروند.

این کارشناس دینی اهل سنت افزود: امروز تهاجم فرهنگی از طریق ابزارهای تکنولوژی جوانان ما را تهدید می کند جوانان باید به ابزار بصیرت و تربیت صحیح دینی مجهز شوند  و با بهره گیری از الگوهای بزرگ دینی مسیر صحیح زندگی را تشخیص دهند تا در دام دشمنان نیفتند.

وی عنوان کرد:مقام معظم رهبری همان خط امام راحل را دنبال می کنند و مجاهدت های بسیاری در برای پیروزی انقلاب و پس ازآن در تثبیت و تحکیم انقلاب انجام دادند اگر می خواهیم زندگی مان الهی و اسلامی باشد باید زندگی اسلامی و در راه خدمت به اسلام داشته باشیم.

وی گفت: مقام معظم رهبری از افتخارات دنیای اسلام است و مسیری الهی و دینی را برای کل جهان اسلام در پیش گرفته اند ودر بسیاری از موارد فتنه های دنیای اسلام را خنثی کرده اند و اجازه سرکشی به ابرقدرت ها و استکبار جهانی نمی دهند و ما به چنین رهبری با بصیرت افتخار می کنیم امروز مقام معظم رهبری منشا وحدت و یکدلی جهان اسلام است و امیدوارم خداوند سایه ایشان را بر سر مسلمین جهان حفظ کند.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1614915
ارسال نظر
نظرات