شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:32 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614744
کارشناس مسائل بین‌الملل:

انتخاب گفتمان مقاومت توسط امام خمینی، استکبار را با بن‌بست مواجه کرد

انتخاب گفتمان مقاومت توسط امام خمینی، استکبار را با بن‌بست مواجه کرد
سیدرضا صدرالحسینی گفت: انسجام ناشی از مقاومت مقابل زیاده‌خواهی نظام سلطه بن‌بست ایجاد کرده و توانسته بخش‌هایی از اهداف استکبار را متوقف کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه مقاومت اساس و محور پیروزی انقلاب اسلامی بود، اظهار داشت: امام خمینی گفتمان مقاومت را بر اساس نص صریح آیات قرآن و همچنین تجربه تاریخی اسلام و سیره پیامبر اعظم (ص) و ائمه معصومین (ع) انتخاب کردند.

وی گفت: بعد از رحلت حضرت امام، رهبر معظم انقلاب پرچم مقاومت را با قوت به دست گرفتند و امروز دستاوردهای مقاومت را در حوزه‌های مختلف شاهد هستیم.

کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم مقاومت، قدرت بازدارندگی است، عنوان کرد: مقاومت می‌تواند ملت‌ها را به جایی برساند که در حوزه‌های مختلف قدرت بازدارندگی داشته باشند.

صدرالحسینی خاطرنشان کرد: استکبار نسبت به الگو شدن جمهوری اسلامی برای ملت‌های مقاوم به شدت حساس است و تلاش می‌کند به هر نحو ممکن مانع پیشروی ایران شود چرا که اگر دولت و ملتی مقاومت را در دستور کار خود قرار دادند، دیگر تسلط استکبار بر آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

مقاومت نظام سلطه را با بن‌بست مواجه کرده است

وی افزود: نظام بین‌الملل به نظام سلطه‌گر و سلطه‌پذیر تقسیم می‌شود و هر دولت و ملتی که مقاومت نکند در جرگه سلطه‌پذیران خواهد بود، لذا مقاومت با وجود هزینه‌هایی که دارد اما قطعاً هزینه‌های آن به مراتب کمتر از هزینه سازش و ذلت است.

کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه قرار نیست سازش با آمریکا پیشرفت و رفاه را برای کشوری به همراه داشته باشد، یادآور شد: مصر کشوری است که طی 40 سال گذشته بیشترین هماهنگی را با آمریکا داشته و همه مقدرات خود را در اختیار آمریکا گذاشته است اما می‌بینیم که امروز وضعیت اقتصادی و امنیتی مناسبی ندارد و در فقر و ناامنی به سر می‌برد.

صدرالحسینی تأکید کرد: امروز جمهوری اسلامی حتی برای ملت‌هایی که هنوز مقاومت را در دستور کار خود قرار نداده‌اند هم به عنوان یک الگو و شاخص مطرح است و بسیاری از اندیشمندان و فرهیختگان جهان حمایت‌های ایران از ملت‌های فلسطین، عراق  و سوریه را ستایش می‌کنند.

وی با بیان اینکه مقاومت می‌تواند موجب تحکیم وحدت جهان اسلام شود، تصریح کرد: انسجام ناشی از مقاومت مقابل زیاده‌خواهی نظام سلطه یک بن‌بست ایجاد کرده و توانسته است بخش‌هایی از اهداف استکبار و آمریکا در غرب آسیا را متوقف کند.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1614744
ارسال نظر
نظرات