شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:43 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614688
سردار کوثری:

ارسال بنزین به ونزوئلا در چارچوب مقررات بین المللی است

ارسال بنزین به ونزوئلا در چارچوب مقررات بین المللی است
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه گفت: ارسال بنزین به ونزوئلا در چارچوب قوانین و مقررات بین المللی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «سردار اسماعیل کوثری» جانشین قرارگاه ثارالله سپاه  با اشاره به اقدام ایران برای ارسال بنزین به کشور ونزوئلا با وجود تهدیدات آمریکا، گفت: ارسال بنزین به کشور ونزوئلا به نوعی اقدام متقابل و پاسخ به اقدام ونزوئلا در سال‌های گذشته است.

وی با اشاره به روابط دو جانبه میان ایران و ونزوئلا افزود: خوشبختانه ارتباط ایران و کشور دوست ونزوئلا بسیار ارتباط نزدیک و تنگاتنگ است به همین دلیل ایران اسلامی به درخواست آنها پاسخ مثبت داد و پنج نفتکش حامل بنزین را به این کشور ارسال و برای تعمیر و ساخت پالایشگاه‌ها اعلام آمادگی کرد.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه خاطر نشان کرد: ارسال بنزین از سوی ایران در حالی انجام شد که آمریکایی‌ها تهدید به ممانعت کرده‌اند بودند اما ایران با قاطعیت تمام به آنها پیغام داد که اقدام ایران یک عمل در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی است و آنها به هیچ وجه نمی‌توانند مانع اقدام ایران شوند و بدانند اگر دست از پا خطا کند به طور قطع ضرر خواهند کرد.

سردار کوثری، اقدام ایران برای ارسال بنزین به کشور ونزوئلا را یک اقدام اقتدار انگیز دانست و گفت: حرکت ایران در راستای اهداف و منافع ملی بود و با یک حرکت اقتدارآمیز و نه در چارچوب مذاکره و مسائل این چنینی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه آمریکاها هم به خوبی فهمیدند که ممانعت از ارسال بنزین ایران به ونزوئلا تبعات منفی برای آنها به دنبال خواهد داشت، اظهار داشت: به همین دلیل خواست ایران را پذیرفته و کنار کشیدند. این اقدام تایید کننده روابط دوستانه و دو طرفه ملت و کشور ایران و ونزوئلا است.

منبع: مهر
انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1614688
ارسال نظر
نظرات