شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614648
رییس بیمارستان امام علی (ع) شهرستان چابهار:

شهروندان چابهاری از مراجعه غیرضروری به بیمارستان بپرهیزند/ کرونا همچنان در حال گسترش است

شهروندان چابهاری از مراجعه غیرضروری به بیمارستان بپرهیزند/ کرونا همچنان در حال گسترش است
بهروز دهقان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در چابهار، شهروندان از مراجعه غیر ضروری به بیمارستان خودداری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهروز دهقان؛ رییس بیمارستان امام علی (ع) چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با بیان اینکه هم اکنون در پیک شیوع گسترده بیماری کرونا قرار داریم بیان کرد: با توجه به افزایش موارد مبتلا به بیماری کرونا، به شهروندان توصیه می شود، به منظور جلوگیری از ازدحام در بیمارستان که میتواند عاملی برای انتقال بیماری کرونا باشد، حتی الامکان از مراجعات غیر ضروری جدا خودداری کنند.
 
وی یادآور شد: از مهم‌ترین علائم ویروس کرونا تب شدید، سرفه خشک، آبریزش بینی، ضعف بدنی و تنگی نفس است که فرد با مشاهده این علائم در درون بدن خود می‌تواند با مراجه به نزدیک‌ترین درمانگاه و مراکز ۱۶ ساعته غربالگری و برسی‌های اولیه نسبت اقدام کند.
 
رییس بیمارستان امام علی (ع) چابهار افزود: افرادی که دچار علائم خفیف بیماری هستند به جای مراجعه به بیمارستان که عامل گسترش و تشدید بیماری است، ابتدا باید به سیستم بهداشتی و مراکز ۱۶ ساعته غربالگری مراجعه کرده و سپس با توصیه پزشک به بیمارستان جهت تکمیل اقدامات درمانی مراجعه کنند.
 
وی ادامه داد: مراجعه غیر ضروری زودهنگام می تواند فشار کار را بر کادر درمانی بیفزاید و هم افراد سالم به علت تجمع و ازدحام در معرض خطر ابتلا قرار دهد.
 
دهقان با بیان اینکه در پیک شیوع بیمار کرونا قرار داریم و موارد ابتلا به بیماری روزانه افزایش پیدا میکند خاطرنشان کرد: تقاضا داریم شهروندان در شرایط فعلی به جز موارد ضروری و اورژانسی، در خانه بمانند و از تردد و مراجعه غیر ضروری به بیمارستان ها حتما خودداری کنند.
 
وی در خصوص روش‌های پیشگیری از ویروس کرنا عنوان کرد: از مهمترین روش‌های پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی، شست و شوی مکرر دست ها، استراحت مناسب، تقویت سیستم ایمنی بدن، دوری از استری و اضطراب و استفاده از مواد غذایی سالم از جمله سبزیجات تازه است.

رییس بیمارستان امام علی (ع) چابهار گفت: امیدواریم بتوانیم با رعایت نکات لازم بهداشتی نقش مهمی در ریشه کن کردن این ویروس در سطح جامعه داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1614648
ارسال نظر
نظرات