شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 10:10 منتشر شده در مورخ: 1399/03/13 شناسه خبر: 1614591
رئیس اتاق اصناف استان زنجان:

تاثیر مشاورین املاک در گرانی اجاره‌بها 10 درصد است

تاثیر مشاورین املاک در گرانی اجاره‌بها 10 درصد است
محمود موسوی، رئیس اتاق اصناف استان زنجان گفت: تاثیر مشاورین املاک در گرانی‌های اخیر اجاره بها و مسکن 10 درصد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود موسوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا؛ اظهار داشت: 10 درصد گرانی اجاره بها بر عهده اصناف است چرا که در طی یک سال گذشته جلساتی برگزار و اقدامات تاثیرگذاری در این زمینه انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش بی‌رویه و قارچ گونه بنگاه‌ها و مشاورین املاک در زنجان، افزود: در بررسی‌های انجام شده این رشد بی‌رویه در گرانی مسکن و اجاره بها تاثیرگذار است.
 
این مسئول از تعطیلی صدور پروانه کسب برای مشاورین املاک و خودرو در زنجان خبرداد و گفت: مشاورین املاک موجود نیز باید با ضوابط تعیین شده فعالیت کنند.
 
رئیس اتاق اصناف استان زنجان از اجباری بودن داشتن کد رهگیری برای مشاورین املاک خبرداد و گفت: تاثیر مشاورین املاک در گرانی‌های اخیر 10 درصد است.
 
موسوی مسکن و شهرسازی، اتحادیه‌های مسکن و نظام مهندسی را تاثیرگذار در گرانی عنوان کرد و گفت: متاسفانه مبناهایی در مزایده‌ها اعلام می‌شود که بسیار بالا بوده و بر اساس آن مبنا گرانی اتفاق می‌افتد.
 
وی خاطرنشان کرد: خرید و فروش زمین‌های خارج از محدوده از دیگر دلایل تاثیرگذار در گرانی مسکن و به تبع آن گرانی اجاره شده است.
 
این مسئول یادآور شد: در طی یک سال گذشته قیمت مصالح افزایش چشمگیری نداشته است در حالی که قیمت مسکن بسیار افزایش یافته است و معلوم نیست بر چه مبنایی این گرانی‌ها اتفاق می افتد.
 
رئیس اتاق اصناف استان زنجان با بیان اینکه افرادی که ذی نفع در زمینه مسکن هستند به گرانی دامن می‌زنند، افزود: مزایده‌هایی که از سوی شهرداری و تعاونی‌های مسکن برگزار می‌شود به گونه‌ا‌ی قیمت گذاری می‌کنند که بالا بوده و همان مبنا قرار می‌گیرد.
 
موسوی افزود: تعیین یک چهارم قیمت مسکن برای رهن از گذشته وجود داشته و به دلیل گرانی بیش از حد مسکن، مستاجران با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند.
 
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1614591
ارسال نظر
نظرات