شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:50 منتشر شده در مورخ: 1399/03/12 شناسه خبر: 1614426
چالش جدید زیست محیطی در چابهار؛

تغییر سبد صید در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ صیادانی که خطر انقراض گونه های دریایی را رقم می زنند

تغییر سبد صید در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ صیادانی که خطر انقراض گونه های دریایی را رقم می زنند
اشرفعلی حسینی، رئیس اداره محیط زیست چابهار گفت: تغییر سبد صید صیادان به معضلی جدید در اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اشرفعلی حسینی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست چابهار در گفت و گو با عصرهامون با اشاره به تغییر سبد صید صیادان و اقدام به صید گونه های کمیاب و غیرمجاز در دریا بیان کرد: این موضوع موجب تخریب محیط زیست و خطر انقراض گونه های دریایی می شود که انتظار می رود دستگاه های متولی نسبت به این امر حساس و هوشیار باشند.

وی افزود: اکوسیستم دریا و زنجیره حیات در آن به گونه ای است که با از بین رفتن یک گونه، سایر گونه ها نیز از بین می روند و کاهش تنوع زیستی دریا، در نهایت باعث انقراض گونه های هدف صید که مورد بهره برداری مستقیم انسان قرار می گیرند، می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: این اقدام سرانجام منجر به کوچک و محدود شدن سبد غذایی و عدم دسترسی خانواده ها به محصولات سالم دریایی می شود که این امر را باید به ساحل نشینان و صیادان، متذکر  شد.

حسینی ادامه داد: موضوع صید و شکار بی رویه و عواقب آن بر زندگی امروز، همواره در مباحث آموزشی محیط زیست به مخاطبان گوشزد شده  و یکی از اهداف مهم آموزش های محیط زیستی است، این موضوع در کنار سایر دغدغه های محیط زیستی توسط سازمان های مردم نهاد هم به مخاطبان و اقشار هدف آموزش داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا در جلسه ای که با سمن های زیست محیطی در اداره حفاظت محیط زیست  چابهار برگزار و مشکلات محیط زیست دریایی که به تازگی چالش های جدی را برای این شهرستان ایجاد کرده است، بررسی شد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1614426
ارسال نظر
نظرات