شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:17 منتشر شده در مورخ: 1399/03/11 شناسه خبر: 1614195
ترکان:

دخالت مجلس دهم در امور اجرایی بی سابقه بود/مجلس دهمی ها باندباز بودند

دخالت مجلس دهم در امور اجرایی بی سابقه بود/مجلس دهمی ها باندباز بودند
مشاور سابق رئیس جمهور با انتقاد از عملکرد مجلس دهم، گفت: مجلس دهم شورای اسلامی، به صورت بی سابقه‌ای در امور اجرایی مداخله کرد در حالی که هیچ زمان این اندازه مداخله سابقه نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در رابطه با ارزیابی خود از آغاز به کار مجلس یازدهم، اظهار داشت: به عقیده بنده، شاید اولویت مجلس یازدهم باید این باشد که آسیب‌هایی که در مجلس دهم به شخصیت مجلس وارد شده است را بزداید.

وی عنوان کرد: طبق گفته شورای نگهبان در مجلس دهم، ۹۰ نفر از نمایندگان غیر از آنهایی که رد صلاحیت سیاسی شدند گرفتاری‌های مالی، اقتصادی و اخلاقی داشتند. تعدادی از این افراد نیز رفتند و کار خود را جور کردند و برگشتند. باید دید آیا این افراد فقط ۹۰ نفر بودند یا تنها ۹۰ نفر از آنها مدارکشان به دست شورای نگهبان رسیده است؟ شاید باز هم باشند.

مشاور سابق رئیس‌جمهور افزود: من معتقدم که مجلس یازدهم در تصویب اعتبارنامه‌ها باید از شورای نگهبان بخواهد مدارک را در اختیارشان قرار دهد تا اعتبارنامه کسانی که اشکالات مالی و اخلاقی داشتند مورد تصویب قرار نگیرد و نمایندگان مجلس متهم به دلالی و کاسبی نشوند.

ترکان خاطرنشان کرد: برای قدم دوم، در یکسال آخر باقی مانده از عمر دولت نمایندگان مجلس باید کمک کنند دولت کارها و پروژه‌های خود را جمع کند زیرا معمولاً دولت‌ها در سال آخر باید کوشش کنند پروژه‌هایی که می‌تواند به بهره برداری برسد را تمام کنند و این بسیار اهمیت دارد که در این بخش به دولت کمک کنند. امیدوار هستیم این اتفاق بیافتد و دولت و مجلس در این زمینه بتوانند یار هم باشند.

وی ضمن انتقاد از عملکرد مجلس دهم، اضافه کرد: مجلس دهم شورای اسلامی، به صورت بی سابقه‌ای در امور اجرایی مداخله کرد در حالی که هیچ زمان این اندازه مداخله سابقه نداشته است که نمایندگان بگویند این فرماندار یا بخشدار و رئیس اداره فلان در شهرستان ما را تغییر بدهید. چرا؟ زیرا می‌خواستند باند خودشان سر کار باشد. این مداخله در طول این چهل سال اخیر بی سابقه بوده است. مداخله مجلس دهم در دولت یازدهم و دوازدهم بسیار زیاد بوده است که باید از آن جلوگیری شود.

مشاور سابق رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه مجلس نباید در عزل و نصب‌ها دخالت کند، گفت: این اقدامات به مجلس آسیب می‌زند. مجلس یازدهم باید کارهای بد مجلس دهم را از خودش دور کند. همین حرف‌ها باعث آلودگی‌ها می‌شود و این رفتارها کار را از مسیر درست منحرف می‌کند.

ترکان همچنین در پایان در واکنش به انتخاب محمدباقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس یازدهم تصریح کرد: روز گذشته کلیپی از آقای قالیباف دیدم که نشان می‌داد ایشان ظرف کوچکی دارد، یعنی فوری پس از رای آوردن گفت، «این دولتِ خسته نشسته فرسوده» و شروع کرد به فحش دادن به دولت. انتظار من از ایشان این است که ظرفش بزرگ‌تر باشد و رفتارهایی که نشان دهنده ادامه رقابت است را آغاز نکند. ایشان کاملاً باید بزرگ منش رفتار کرده و انتظار داریم با ظرفیت‌تر عمل کند.

انتهای پیام/ک

https://old.dana.ir/1614195
ارسال نظر
نظرات