شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:47 منتشر شده در مورخ: 1399/03/08 شناسه خبر: 1613552

اوضاع ناآرام در مناطقی از آمریکا همزمان با ادامه اعتراضات

اوضاع ناآرام در مناطقی از آمریکا همزمان با ادامه اعتراضات
اعتراضات و ناآرامی ها در مینیاپولیس، مرکز ایالت مینه سوتا و همچنین در لس آنجلس مرکز ایالت کالیفرنیا ادامه دارد و اوضاع در برخی مناطق ناآرام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یورونیوز، سه روز پس از قتل جورج فلوید، سیاهپوست ۴۶ ساله آمریکایی به دست «درک شووین»، مأمور سفیدپوست پلیس، اعتراضات و ناآرامی‌ها در مینیاپولیس، مرکز ایالت مینه سوتا و همچنین در لس آنجلس مرکز ایالت کالیفرنیا ادامه یافت.

معترضان به خشونت‌های پلیس آمریکا علیه سیاهان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته بود: «زندگی سیاهان هم اهمیت دارد» و «کشتار سیاهان را متوقف کنید».
 
همچنین در ایالت مینه سوتا به چند مقر پلیس حمله شد. برخی خودروهای پلیس هم مورد حمله معترضان قرارگرفتند.
 
در لس آنجلس نیز یورش معترضان به دو خودروی پلیس در بزرگراه ۱۱۰ که از مرکز لس آنجلس می‌گذرد حواشی زیادی برانگیخت.
 
از سوی دیگر همزمان با اعتراضات در آمریکا، یکی از شهروندان این کشور شب گذشته در نزدیکی محل تظاهرات علیه قتل جوان سیاهپوست در مینیاپولیس، جان خود را از دست داد.
 
گفته شده جسد نیمه جان فرد قربانی در نزدیکی محل اعتراضات و در پیاده رو پیدا شده است. علت قتل این معترض، شلیک گلوله عنوان شده و پلیس آمریکا نیز اعلام کرده که موضوع را بررسی می‌کند.
 
هنوز مشخص نیست که این فرد بر اثر شلیک چه کسی جان خود را از دست داده اما از آنجا که محل قتل او همزمان با اعتراضات و در نزدیکی محل اعتراضات بوده است، تردیدها را نسبت به عملکرد نیروهای پلیس آمریکا افزایش داده است.
 
منبع: مهر
https://old.dana.ir/1613552
ارسال نظر
نظرات