شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:27 منتشر شده در مورخ: 1399/03/08 شناسه خبر: 1613393
کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعزام نفتکش‌ها به ونزوئلا نشانه عبور ایران از قدرت منطقه‌ای به قدرت بین‌المللی است

اعزام نفتکش‌ها به ونزوئلا نشانه عبور ایران از قدرت منطقه‌ای به قدرت بین‌المللی است
سیدرضا صدرالحسینی گفت: اعزام نفتکش‌ها به ونزوئلا به مثابه ورود به منطقه ممنوعه آمریکا و عبور ایران از قدرت منطقه‌ای به قدرت بین‌المللی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در واکنش به اعزام نفتکش‌های ایران به ونزوئلا، گفت: اعزام پنج فروند کشتی نفتکش به کشوری که به نوعی در حیاط خلوت آمریکا قرار دارد اقدامی راهبردی از سوی جمهوری اسلامی است که بهت و حیرت سیاستمداران، اقتصاددانان و اصحاب رسانه جهان را به دنبال داشت.

وی افزود: این اقدام به مثابه ورود ایران به منطقه ممنوعه آمریکا است و در واقع آن را باید عبور جمهوری اسلامی از قدرت منطقه‌ای به قدرت بین‌المللی قلمداد کرد.

کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار داشت: جمهوری اسلامی اگر تا امروز به عنوان یک قدرت تأثیرگذار و بانفوذ منطقه‌ای شناخته می‌شد، در آینده باید از ایران به عنوان بازیگری مؤثر و نقش‌آفرین در عرصه بین‌الملل یاد کرد.

صدرالحسینی با بیان اینکه این اقدام ایران شکستی دیگر برای آمریکا محسوب می‌شود، عنوان کرد: جمهوری اسلامی با این کار، یک بار دیگر نظام سلطه را به چالش کشید و تنها چند ماه بعد از عملیات عین‌الاسد، باز هم آمریکا را تحقیر کرد.

وی یادآور شد: البته رسانه‌های وابسته به نظام سلطه تلاش کردند این اقدام بزرگ و شگفت‌انگیز ایران را نادیده بگیرند و تا جایی که توانستند آن را سانسور کردند.

کارشناس مسائل بین‌الملل تأکید کرد: اینکه پنج نفتکش بزرگ ایران مسیری طولانی را پیمودند و دریاها و اقیانوس‌ها مختلف را آن هم در زیر چتر امنیتی و چشمان زیردریایی‌ها و ناوهای جنگی دولت جنیاتکار آمریکا و رژیم صهیونیستی پشت سر گذاشتند، اقدامی بسیار بزرگ و مهم است.

انتهای پیام/

 

https://old.dana.ir/1613393
ارسال نظر
نظرات