شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 15:54 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1613209
کارشناس مسائل دینی:

کسانی که قصاص را تقبیح می‌کردند، خواستار قصاص پدر دختر تالشی هستند

کسانی که قصاص را تقبیح می‌کردند، خواستار قصاص پدر دختر تالشی هستند
حجت‌الاسلام علی ناصر، کارشناس مسائل دینی گفت: دشمن به دنبال جنگ روانی در زمینه قتل دختر تالشی است و مسلما بازهم چنین به نتیجه نمی‌رسد چرا که دارای پشتوارنه قوی اسلام هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام علی ناصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا؛ اظهار داشت: قتل دختر شمالی به دست پدر، خبر غم انگیزی برای کشور ما بود که هر شخصی با هر فکر و تفکری نسبت به این قضیه ناراحت می‌‍‌‎شود.

وی افزود: رسانه‌های معاند به دنبال جریان سازی در این زمینه بوده و تلاش می‌کنند چنین اتفاقات خانوادگی را به دین و حکومت اسلامی ربط دهند.
 
این کارشناس مسائل دینی یادآور شد: در برخی جوامع سنتی بر اساس تربیت خانوادگی و سنتی اگر دختری برای عشق کذایی از خانه خارج شود، موجب غیرتی شدن پدر یا برادر شده و اتفاقات چینین رقم می‌خورد.
 
حجت‌الاسلام ناصر بیان داشت: هیچ دینی به اندازه دین اسلام نسبت به ارزش اولاد در خانواده حساس نبوده و در این زمینه توصیه‌های بسیاری مطرح شده است.
 
وی با بیان اینکه غربی‌ها همواره به دنبال فرصتی برای خوب جلوه دادن کشورهای غربی و بد جلوه دادن حکومت اسلامی هستند، افزود: این در حالی است که همین امروز پلیس آمریکا یک سپاهپوست بیگناه را در مقابل دوربین خفه کرد و رسانه‌ها کمترین توجه را به این موضوع نشان دادند.
 
کارشناس مسائل دینی ادامه داد: رسانه‌های معاند به دنبال کم ارزش جلوه دادن جایگاه زن در نظام اسلامی بوده و چنین اتفاقاتی برای آنها فرصتی برای محکوم کردن و حکومت اسلامی است.
 
حجت الاسلام ناصر بیان داشت: دشمن تلاش دارد و منتظر است چنین اقداماتی را برعکس جلوه داده و یا به گونه‌ای جلوه دهد که انگار هر روز در ایران چنین اتفاقاتی می‌افتد.
 
وی گفت: دین مبین اسلام نسبت به جایگاه فرزند و دختر ارزش بسیاری قائل بوده و در رساله حقوقی، اخلاقی و اجتماعی امام صادق (ع) نیز  والدین مسئول حسن ادب فرزندان معرفی می‌شوند که در هیچ دین و مکتبی چنین دیدگاهی در خصوص ارزش فرزند وجود ندارد.
 
این کارشناس دینی ادامه داد: امروز نظام اسلامی به برکت اسلام حرف‌های بسیاری برای گفتن در دنیا داشته و این آرمان‌ها موجب شده تا در بخش‌های مختلف با وجود تحریم‌های ظالمانه به پیشرفت برسد.
 
حجت الاسلام ناصر بیان کرد: در قضیه قتل دختر تالشی به دست پدر در حالی که قبلا رسانه‌های معاند و برخی رسانه‌های داخلی قصاص را تقبیح می‌کردند امروز خواستار قصاص پدر این دختر هستند.
 
وی گفت: اگر چه دلایل چنین موضوعاتی باید بررسی شود اما نباید چنین اقداماتی را به پای دین و قانون گذاشت.
 
این کارشناس با اشاره به اینکه برخی تولیدات با بودجه دولتی ساخته می‌شود که تزلزل بنیان خانواده را ترویج می‌دهد،افزود: و پشت پرده این فیلم‌ها و سریال‌ها افرادی با تفکر غیر اسلامی و غیر دینی هستند.
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1613209
ارسال نظر
نظرات