شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:37 منتشر شده در مورخ: 1399/03/03 شناسه خبر: 1612009
فرمانده دوران دفاع مقدس:

تمجید شهید احمد کاظمی از نقش نیروهای زنجان در عملیات بیت‌المقدس

تمجید شهید احمد کاظمی از نقش نیروهای زنجان در عملیات بیت‌المقدس
سردار محمود عباسی، فرمانده یکی از گردانها در عملیات بیت‌المقدس گفت: شهید احمد کاظمی به خوبی به نقش نیروهای زنجان آگاهی داشته و فرمود خرمشهر را خدا با کمک و به دست نیروهای زنجانی آزاد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار محمود عباسی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: نیروهای زنجان در عملیات بیت‌المقدس در قالب گردان در 4 مرحله به عنوان خط شکن شرکت کردند تا در مرحله چهارم خرمشهر آزاد شد.

 
وی افزود: نیروهای زنجان در آخرین مرحله از جاده خرمشهر به اهواز وارد مرکز شهر شده و مستقیم به سمت گمرک خرمشهر که دژ دفاعی محکم عراقی‌ها بود، وارد شدند.
 
این فرمانده دوران دفاع مقدس بیان داشت: پس از نبرد سنگین در دژ عراقی‌ها، گمرک سقوط و خرمشهر با دلاور مردی‌های نیروهای زنجانی و سایر رزمندگان اسلام آزاد شد.
 
فرمانده گردان در عملیات بیت‌المقدس با بیان اینکه اکثر فرماندهان امروز سپاه و ارتش در این عملیات فرمانده گروهان و دسته و جانشین گردان بودند، افزود: در این عملیات شهدای گرانقدری از جمله اکبر منصوری و مصطفی گیلک به شهادت رسیدند.
 
سردار عباسی با اشاره به اینکه هنگامی که وارد گمرک شدیم، دیدیم که نیروهای عراقی در یک دژ نفوذناپذیر مقاومت می‌کنند، افزود: نیروهای زنجان از دو جناح وارد دژ شده و خودم نیز تیربار را گرفته و از وسط دو نیرو پیشروی کردم.
 
وی خاطرنشان کرد: همانطور که تیرباران می‌کردم متوجه شدم که یک نفر نوار تیربار مرا گرفت، برگشتم و دیدم که  شهید احمد کاظمی فرمانده لشکر 8 نجف به من کمک می‌کند.
 
این فرمانده دوران دفاع مقدس بیان داشت: گردان‌های زنجان زیر نظر این لشکر بود و شهید احمد کاظمی به خوبی به نقش نیروهای زنجان آگاهی داشته و فرمود خرمشهر را خدا با کمک و به دست نیروهای زنجانی آزاد کرد.
 
سردار عباسی با بیان اینکه شهید کاظمی در سخنرانی خود در حسینیه نیروی زمینی نیز این جمله را تکرار کرد، افزود: رزمندگان زنجان در این عملیات با خط شکنی خوش درخشیدند.
 
وی با تعریف خاطره دیگری از عملیات بیت‌المقدس، گفت: زمانی که با شهید حمید باکری وارد ورودی خرمشهر شده و نحوه ورود نیروها را به خرمشهر بررسی می‌کردیم، مشاهده کردیم که یک جیپ به طرف می‌آید.
 
این فرمانده دوران دفاع مقدس ادامه داد: با نزدیک شدن جیپ متوجه عراقی بودن آن شدیم، افرادی که سوار جیپ بودند اسیر شده و فرمانده آنان همه مقرهای عراقی را به ما نشان داد و توانستیم با کمترین تلفات، پیشروی خوبی انجام دهیم.
 
سردار عباسی با اشاره به خاطره خود از اولین صحنه ورود به خرمشهر، گفت: هلیکوپتر عراقی که هنوز از سقوط خرمشهر خبر نداشت برای کمک به نیروهای عراقی و خارج کردن فرماندهان عراقی سعی داشت وارد خرمشهر شود که  بسیجیان با تیراندازی موجب سقوط این هلیکوپتر شدند.
 
انتهای پیام/
https://old.dana.ir/1612009
ارسال نظر
نظرات