شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 19:54 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611593
رئیس کمیته امداد کشور خبر داد

اختصاص بیش از ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال مددجویان

اختصاص بیش از ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال مددجویان
بختیاری گفت: ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در نظر گرفته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  عصر امروز با حضور رئیس کمیته امداد کشور، استاندار و فرماندار همدان، مدیرکل کمیته امداد استان همدان، مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان و تعدادی از مدیران ۴۰۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد که در سیل سال گذشته خسارت دیده و بازسازی شده است، به بهره‌برداری رسید.

رئیس کمیته امداد کشور در حاشیه افتتاح این واحدها ضمن تبریک روز جهانی قدس اظهار کرد: یکی از استان‌هایی که تعدادی از مساکن مددجویی در سیل سال قبل دچار خسارت شد، استان همدان بود که این واحدها مورد بازسازی قرار گرفت.

سید مرتضی بختیاری بیان کرد: در استان همدان بیش از ۲ هزار مسکن مددجویی از سیل خسارت دید که یک‌هزار و ۱۰۰ مورد باید بازسازی می‌شد که سال قبل ۵۰۰ واحد بازسازی و افتتاح شد‌.

وی با اشاره به اینکه امروز نیز به صورت همزمان ۴۰۰ واحد بهره‌برداری شد بیان کرد: مابقی واحدها نیز تا اوایل تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس کمیته امداد کشور در ادامه در خصوص محرومیت‌زدایی مددجویان نیز بیان کرد: کمیته امداد بجز سالمندان، افراد از کار افتاده و بیماران صعب‌العلاح که مادام‌العمر تحت حمایت هستند، برنامه توانمندسازی دارد.

وی با بیان اینکه ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در زمینه اشتغال اعطا می‌شود افرود: ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز در زمینه اشتغال روستایی در نظر گرفته است.

بختیاری با بیان اینکه ۲۰۰ هزار شغل در سال ۹۹ باید ایجاد شود تصریح کرد: در سال ۹۸، ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل از سوی کمیته امداد ایجاد شد که بر این اساس ۴۰ درصد ایجاد اشتغال کشور را به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد در باب فرهنگ‌سازی نیز فعالیت دارد افزود: تلاش بر این است که افراد زیر پوشش بتوانند از ظرفیت‌های ایجاد شده استفاده کرده و روی پای خود بایستند.

https://old.dana.ir/1611593
ارسال نظر
نظرات