شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 20:14 منتشر شده در مورخ: 1399/02/27 شناسه خبر: 1609949
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان زنجان:

بیش از 14 هزار تن گوشت قرمز در استان زنجان تولید می‌شود

بیش از 14 هزار تن گوشت قرمز در استان زنجان تولید می‌شود
صادقی معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان زنجان از فعالیت 340 واحد صنعتی پرورش دام در استان زنجان خبرداد و گفت: سالانه بیش از 14 هزار تن گوشت قرمز در استان زنجان تولید می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد‌علی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به فعالیت واحدهای دامی در استان زنجان اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیون 275 هزار راس دام با تعداد 2 میلیون واحدها دامی فعال در استان زنجان وجود دارد.

وی با تاکید براینکه از این تعداد 324 واحد در پرورش طیور صنعتی فعالیت دارند و حدود 340 واحد دامداری صنعتی است تصریح کرد: یک هزار و 750 واحد سنتی روستایی مجوزدار در سطح استان فعالیت دارند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان زنجان در ادامه از تولید 150 هزار تن شیر خبرداد و ابراز کرد: سالانه 14 هزار و 400 تن گوشت قرمز در استان زنجان تولید می‌شود.

وی همچنین متوسط تولید گوشت سفید استان زنجان در یک سال 54 هزار تن اعلام کرد و افزود: 13 هزار تن هم تخم مرغ در استان تولید و روانه بازار مصرف شده است.

صادقی همچنین با اشاره به اینکه استان زنجان تولید عسل نیز وضعیت خوبی دارد عنوان کرد: سالانه میزان تولید عسل استان نیز حدود یک هزار و 270 تن می‌رسد.

وی با اشاره به میزان صادرات لبنیات از استان زنجان بیان کرد: ۳ هزارو ۳۰۰ تن محصولات لبنی تولید شده دراستان زنجان به ۷ کشور همسایه صادر شده است. 

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه بیشتر صادرات استان محصولات لبنیاتی استان به کشورهای عراق، آذربایجان، افغانستان، پاکستان، قطر، بحرین و کویت انجام می‌شود گفت: محصولات لبنی صادراتی استان شامل خامه، دوغ، ماست و پنیر که با صادرات این محصولات ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به کشور ارز وارد شده است.

وی در پایان نیز خاطر نشان کرد: سالیانه بیش از ۱۶۵ هزار تن شیر از استان زنجان به این کشورهای صادرات می‌شود.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1609949
ارسال نظر
نظرات