شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1399/02/25 شناسه خبر: 1609306
رئیس شورای شهر زنجان:

وضعیت آسفالت ریزی در شهر زنجان مورد تایید نیست/ پیمکاران باید تعهدهای چندین ساله بدهند

وضعیت آسفالت ریزی در شهر زنجان مورد تایید نیست/ پیمکاران باید تعهدهای چندین ساله بدهند
عباس راشاد رئیس شورای شهر زنجان با اشاره به وضعیت آسفالت شهری زنجان گفت: باید از پیمانکاران تعهدهای جدی‌تری بگیریم و درصورتی‌که پیمانکاران به تعهد خود عمل نکنند پیمانکاران به دستگاه قضایی معرفی شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس راشاد در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به وضعیت آسفالت در شهر زنجان اظهار کرد: معابر شهری زنجان در حال لکه‌گیری است.

وی با بیان اینکه موضوع اساسی در خصوص وضعیت آسفالت شهر زنجان این است که آیا این لکه‌گیری‌ها دوام دارد یا خیر؟ ابراز کرد: نظر من این است که این لکه‌گیری‌ها دوام نخواهد داشت و احتمال دارد این لکه‌گیری‌ها به دلیل استفاده از نمک به‌عنوان حلال در آسفالت  شهری، آسفالت را خراب کند.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه از شهرداری درخواست کردیم که برنامه مناسبی را برای این بحث به شورا پیشنهاد دهند، تصریح کرد: پیمانکاران قبلی در بحث آسفالت به شهرداری تضمین‌هایی داده‌اند، اکنون در حال پیگیری این موضوع هستم که آیا این تضمین‌ها عملیاتی شده و پیمانکاران به تضمین‌های خود عمل کرده‌اند یا خیر؟

وی با بیان اینکه پیمانکارانی که لکه‌گیری می‌کنند یا روکش حفاظتی ایجاد می‌کنند، کار آن‌ها باید حداقل یک سال دوام داشته باشد، عنوان کرد: رویه قبلی در بحث آسفالت مشکل مردم را حل نمی‌کند و بعد از مدتی آسفالت از بین می‌رود.

راشاد بیان کرد: آسفالت‌ریزی در شهر زنجان یا باید از نمک به‌عنوان حلال استفاده نکنیم که در صورت تداوم استفاده از نمک وضعیت آسفالت شهری تغییری نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه پیمانکاران باید در بحث آسفالت تعهدهای چندین ساله بدهند، افزود: در این صورت نیاز است که در قراردادهای جدید شرایط خاص پیمان لحاظ شود.

رئیس شورای شهر با بیان اینکه یکی از راه‌های اصلاح این وضعیت استفاده از جایگزین‌های آسفالت است، ابراز کرد: آسفالت زنجان مریض است و این مرثیه نباید هرسال تکرار می‌شود.

وی با بیان اینکه نظر شخصی من این است که باید از پیمانکاران تعهدهای جدی‌تر بگیریم و در صورت خراب شدن آسفالت پیمانکاران به دادگاه معرفی شوند، تصریح کرد: اگر آسفالت‌ریزی به‌صورت امانی اجرا می‌شود معاونت عمرانی در قبال این آسفالت‌ریزی‌ها باید پاسخگو باشد.

راشاد خاطرنشان کرد: به شهردار گفته‌ایم پیمانکاران آسفالت شهرداری در برابر رسانه‌ها بنشینند و مسئولیت کاری را انجام می‌دهند را قبول کنند و برای پاسخگویی در فروردین سال بعد هم آماده باشند و اگر کسی خطا کرد دستگاه‌های قضایی با این افراد برخورد کند.

وی با بیان اینکه ما مکرراً از طرف مردم در خصوص وضعیت آسفالت شهری مورد خطاب قرار می‌گیریم، عنوان کرد: ما هرساله شاهد تخریب آسفالت در فروردین‌ماه هستیم.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه من رویه آسفالت ریزی را رویه درستی نمی‌دانم، تصریح کرد: از شهردار قبلی هم خواسته بودم در بودجه برای جایگزین آسفالت توجه ویژه داشته باشد.

انتهای پیام/

https://old.dana.ir/1609306
ارسال نظر
نظرات