شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1399/02/04 شناسه خبر: 1602407

آغاز نخستین مرحله رزمایش کمک مومنانه در استان زنجان+ عکس و فیلم

آغاز نخستین مرحله رزمایش کمک مومنانه در استان زنجان+ عکس و فیلم
نخستین مرحله رزمایش کمک مومنانه در راستای کمک به خانواده های ضعیف و آسیب دیده ناشی از بیماری کرونا در استان زنجان آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا; بعد از شیوع بیماری کرونا محدودیت فعالیت‌‌ها منجر به ‏آسیب دیدن اقتصاد برخی از خانوارها شد، در این میان ‏حرکتهای خودجوشی در کمک های معیشتی شکل گرفت اما ‏بعد از سخنرانی مقام معظم رهبری در نیمه شعبان و تاکید ‏ایشان بر آغاز رزمایش های کمک مومنانه این حرکت در ‏سراسر کشور در حال اجرا است. ‏

سپاه و بسیج که در ضدعفونی کردن معابر و مبارزه با ‏بیماری کرونا در کنار جهادگران سلامت و دانشگاه علوم ‏پزشکی بودند این بار در رزمایش کمک مومنانه نیز درصدد ‏اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب هستند.‏‎

در شرایطی سپاه، بسیج و خیرین زنجانی به فرمان رهبری ‏انقلاب لبیک گفتند و به صحنه آمدند که امروز شاهد توزیع ‏‏3 هزار بسته کمک معیشتی در بین افراد نیازمند جامعه ‏هستیم‎.‎

سردار جهانبخش کرمی امروز در رزمایش کمک مؤمنانه سپاه زنجان با بیان اینکه بسیج درصحنه‌های مختلف تابلوهای بسیار زیبای تاریخی در دفاع مقدس، سازندگی و ارائه خدمات به محرومان، امدادرسانی به مردم، کمک به دانشگاه علوم پزشکی و...  به یادگار گذاشته است، اظهار کرد: برای کمک به پرستاران و پزشکان و دانشگاه علوم پزشکی از تمامی توان سپاه انصار المهدی(عج)، تیپ 36 انصارالمهدی(عج) سپاه استان زنجان، نواحی سپاه در شهرستان‌ها، پایگاه‌های مقاومت، گردانهای جنگ نوین، تجهیزات سپاه، گروه‌های جهادی بسیجیان، کانون‌های اقشار بسیج از ابتدا تابه‌حال استفاده کرده‌ایم و درصحنه‌های مختلف کار های بسیار عظیم و ارزشمندی را بسیجیان انجام داده‌اند.

وی بابیان اینکه 4 هزار و 500 باب واحد اداری، اماکن عمومی و مذهبی توسط بسیجیان و سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان مورد ضدعفونی و گندزدایی قرارگرفته است، ابراز کرد: 4 هزار و 800 نقطه در استان توسط بسیجیان و سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان مورد ضدعفونی و گندزدایی قرار گرفته است.

فرمانده سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان با اشاره به توزیع اقلام ضدعفونی‌کننده و بسته‌های بهداشتی در بین نیازمندان تصریح کرد: 30 هزار بسته بهداشتی در مناطق محروم، روستایی و حاشیه شهر در بین نیازمندان توزیع‌شده است.

وی با اشاره به 79 کارگاه تولید ماسک در استان توسط بسیجیان در مساجد و پایگاه‌ها عنوان کرد: 772 هزار ماسک در کارگاه‌های تولید ماسک بسیج استان زنجان تولید و در بین نیازمندان و دستگاه‌ها توزیع‌شده است.

سردار کرمی بیان کرد: 575 هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده توسط بسیجیان از خیرین جمع‌آوری و در بین نیازمندان توزیع‌شده است.

وی با گریز به کار های آموزشی بسیجیان در راستای مقابله با ویروس کرونا در زنجان خاطرنشان کرد: در استان 124 هزار و 700 نفر بسیجی به‌صورت چهره به چهره اصول مبارزه به کرونا ویروس را آموزش داده و 17 هزار بروشور آموزشی را تهیه و توزیع کرده‌اند.

فرمانده سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان بابیان اینکه 15 هزار و 323 بسیجی به‌صورت سامان‌یافته در قالب گروه‌های جهادی پایگاه محور، محله محور و جغرافیا محور در راستای مبارزه با ویروس کرونا حضور فعال داشته‌اند افزود: آمار ارائه‌شده در خصوص تعداد بسیجیان حاضر در گروه‌های جهادی فقط افراد سازمان‌یافته اعلام‌شده است در حالی که تمامی مساجد، پایگاه‌ها و کانون‌ها در این راستا فعال بوده‌اند.

وی با اشاره به کمک‌های خیرین و برخی از نهاد و احدهای تولید برای تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی ابراز کرد: خیرین استان زنجان تا به امروز 300 میلیون تومان و یکی از واحدهای تولیدی 500 میلیون تومان برای تهیه بسته‌های معیشتی و بهداشتی کمک کرده است.

سردار کرمی با اشاره به ارزش ریالی بسته‌های معیشتی تهیه‌شده توسط سپاه ناحیه زنجان تصریح کرد: هر بسته شامل 14 قلم لوازم معیشتی با ارزش 4 میلیون ریال است.

وی بابیان اینکه امروز در سراسر استان رزمایش کمک مؤمنانه بانام مبارک آقا امام زمان (عج) آغاز می‌شود عنوان کرد: در این مرحله از کمک مؤمنانه که امروز در زنجان آغاز می‌شود بیش از 3 هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان توزیع می‌شود و در سایر شهرستان‌ها نیز توزیع بسته‌های معیشتی در حال انجام است.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با یادآوری اجرای سه مرحله‌ای رزمایش مؤمنانه توسط سپاه انصار المهدی استان زنجان افزود: مرحله اول این رزمایش امروز آغاز می‌شود و مراحل بعدی آن در سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز عید فطر انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه در استان هدایت و رهبری این حرکت مؤمنانه توسط نماینده ولی‌فقیه در استان انجام می‌شود، ابراز کرد: قبل از منویات مقام معظم رهبری  28 هزار و 180 بسته معیشتی توسط بسیجیان در بین افراد آسیب‌دیده در کرونا ویروس توزیع‌شده بود.

سردار کرمی بابیان اینکه با فعال شدن قرارگاه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بانک اطلاعاتی از افراد نیازمند و کمتر برخوردار و گروه‌هایی که در این راستا آسیب‌دیده‌اند تهیه‌شده است تصریح کرد: توزیع بسته‌های معیشتی بر اساس فهرست‌های تهیه‌شده و به‌صورت سازمان‌دهی در مراحل توزیع می‌شود.

وی با اشاره به صحنه‌های زیبایی که در زمان دفاع مقدس در کمک‌های مردمی به جبهه‌های خلق می‌شد ادامه داد: در آن زمان کمک‌های مردمی برکات بسیاری داشت و امروز هم همین‌طور است.

کمک‌رسانی به نیازمندان بعد از فرمایشات رهبری انسجام بیشتری گرفته است

آیت الله علی خاتمی نیر در این مراسم آغاز رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه اظهار کرد: پس از بیانات مقام معظم رهبری، کمک رسانی به قشر آسیب دیده از کرونا و همچنین افراد محروم انسجام بیشتری به خود گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بانک اطلاعاتی متمرکزی وجود دارد و افراد برای کمک رسانی به اقشار آسیب دیده از این بانک استفاده کنند، تصریح کرد: همچنین کسانی که می خواهند خود، کمک کنند، اطلاعات را به این بانک ارائه کنند تا موازی کاری نشود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: امیدوار هستیم با همت مردمان خیر و همیشه در صحنه در ماه ضیافت الهی هیچ محرومی که به دلیل شیوع کرونا دچار مشکلات معیشتی و درآمد شده است، از قلم نیفتد.

وی همچنین در پایان از خیران و کمک های نیروهای بسیجی و سپاه استان زنجان که همیشه در صحنه های مختلف حضور دارند، قدردانی کرد.

شایان ذکر است، رزمایش کمک مومنانه در زنجان در حال حاضر با توزیع 3 هزار بسته غذایی آغاز شده است.

انتهای پیام/

کمک مومنانه زنجان
https://old.dana.ir/1602407
ارسال نظر
نظرات