printlogo


کد خبر: 1629133تاریخ: 1399/04/31 13:26
ارسال طرح مطالعاتی شربت ضد کرونا به وزارت بهداشت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد؛
ارسال طرح مطالعاتی شربت ضد کرونا به وزارت بهداشت
سیدعباس موسوی با اشاره به آخرین دست یافته‌های محققان مازندرانی در تولید شربت ضد کرونا، از ارسال طرح مطالعاتی شربت ضد کرونا به وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدعباس موسوی در گفت و گو با خبرنگار بلاغ درباره آخرین دست یافته‌های محققان مازندرانی در تولید شربت ضد کرونا اظهار کرد: تایید گرفتن این داروی درمانی کرونا مراحل بسیار پیچیده علمی دارد.

وی تصریح کرد: طرح مطالعاتی تولید این دارو برای دریافت مجوز به معاونت پژوهشی وزارت بهداشت ارسال شده است و هم اکنون در مرحله بررسی اولیه قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: خطری که همه افراد را تهدید می‌کند این است که ویروس در بدن افراد بدون علامت خطرناکتر عمل می‌کند و همین موضوع باعث شده است که از تمام افراد چه سالم چه مبتلا درخواست شود که تمام پروتکل‌های بهداشتی اعم از ماسک زدن، حفظ فاصله اجتماعی، شست‌وشوی مکرر دست‌ها را رعایت کنند

این مسئول ادامه داد: بی توجهی به تغییر شیوه زندگی از جمله برگزاری مراسم تولد، عروسی و عزایی و حضور در تجمع‌ها علت طغیان کرونا در استان است.

موسوی با بیان اینکه در برخی شهر‌های مازندران وضعیت ابتلا به کرونا فراتر از قرمز است، گفت: هم اکنون 70 درصد تخت‌های بیمارستانی را بیماران کرونایی اشغال کرده اند که این روند بر کادر درمانی فشار مضاعفی را وارد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه برای مقابله بابیماری کرونا ویروس سه اصل طلایی زدن ماسک، شستن مداوم و ضدعفونی دست‌ها و نیز رعایت فاصله ۲ متری مهم است، خاطرنشان کرد: رعایت نکردن هر یک از این موارد می‌تواند در گسترده شدن شیوع آن تاثیر داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: تا زمانی‌که مردم برای حضورشان در جامعه از ماسک استفاده کنند بیشتر راه انتقال ویروس بسته و سرعت انتشار بیماری کم می‌شود.

موسوی گفت: هم اکنون هزار و 451 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در مراکز درمانی استان بستری هستند.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://old.dana.ir/News/1629133.html