printlogo


کد خبر: 1625409تاریخ: 1399/04/20 16:43
برجام بعد از 7 سال دستاوردی نداشته است/مسئولان برای مشکلات معیشتی مردم تلاش کنند
در خطبه‌های نماز جمعه مازندران مطرح شد
برجام بعد از 7 سال دستاوردی نداشته است/مسئولان برای مشکلات معیشتی مردم تلاش کنند
آیت الله محمدباقر محمدی لائینی با بیان اینکه برجام دستاوردی نداشته و به تعهدات عمل نشده است، گفت: دشمن می‌خواهد از این بازار آشفته سو استفاده کند و مردم را مقابل نظام قرار دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نماز جمعه ساری با بیان اینکه فرد و جامعه بی تقوا در معرض انواع آسیب‌ها است، اظهار کرد: وقتی این فرد به پست و موقعیتی برسد، آسیب پذیری ها خود را نشان می‌دهد ولی فرد باتقوا در هر موقعیتی قرار گیرد، خود را آلوده نمی‌کند.

وی افزود: باید شهرت‌ها، نعمت‌ها و موقعیت را به انسان‌های باتقوا دارد زیرا ارائه آن افراد بی تقوا سبب آسیب برای جامعه خواهد شد.

آیت الله لائینی در بخشی از خطبه نمازجمعه به اولین خطبه پیامبر اکرم (ص) اشاره و اضافه کرد: رزق و روزی انسان در پرتو صدقه دادن است، همچنین امر به معروف و نهی از منکر سبب محفوظ ماندن از آسیب‌ها و تهدیدها خواهد شد.

وی با تاکید بر نهی از منکر، پیروزی را در پرتو آن دانست و گفت: اگر جامعه امر به معروف و نهی از منکر را کنار گذارد، روز به روز ضعیف‌تر و منفعل‌تر می‌شود و برای توانمند و پیروز شدن باید امر به معروف و نهی از منکر را جدی گرفت.

این مسئول امر به معروف و نهی از منکر را هم وظیفه زمامداران و هم مردم برشمرد و گفت: این فریضه را فقط به گردن مسئولان یا مردم نمی‌توان گذاشت و هم باید برای احیای آن تلاش کنند.

امام جمعه ساری با عنوان اینکه باید امر به معروف و نهی منکر و سفارش به آن داشته باشیم، گفت: در عمل به معروف باید همدیگر را کمک کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران، رعایت مسائل و توصیه‌های بهداشتی را مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و گفت: در روزهای اخیر بیماری کرونا اوج گرفته و شیوع آن در ساری پنج برابر شده است.

وی ادامه داد: طبق پرسش نامه‌های تهیه شده، مراسم عروسی، جشن تولد و آئین‌های عزاداری از جمله دلایل شیوع بیماری کرونا بوده است و از این‌رو یکی از بهترین امربه معروف این است که از تجمعات بدون توجه به مسائل بهداشتی پرهیز کنیم زیرا در معرض خطر هستیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید براینکه توصیه‌های ستاد مقابله با کرونا را باید جدی گرفت، افزود: امیدواریم با رعایت این توصیه‌ها، شیوع بیماری کاهش یابد.

وی هچنین به مناسبت‌های پیش رو اشاره کرد و با محکوم کردن حمله به مسجد گوهرشاد اظهار داشت: در آن زمان حرکت‌های مردمی و اعتراض نسبت به کشف حجاب صورت گرفت که امری پسندیده بوده است و علماو مردم مؤمن نسبت پدیده کشف حجاب معترض بودند.

آیت الله لائینی با محکوم کردن جنایت به خاک و خون کشیده انسان‌های بیگناه به دلیل اعتراض به کشف حجاب یادآور شد: امروز باید به حجاب و عفاف توجه کنیم زیرا بسیاری از شهدا در وصیت نامه‌ها به رعایت حجاب و عفاف سفارش کردند.

وی با بیان اینکه شبکه‌های برون مرزی صدا و سیما به دلیل کمبود بودجه بسته و تعطیل شده است، گفت: دولت موظف است در جنگ رسانه‌ای، بودجه شبکه‌های برون مرزی را تأمین کند زیرا رسانه‌ها باید در عرصه‌های بین المللی صدای رسایی داشته باشند.

امام جمعه ساری همچنین با گرامیداشت روز شهرداری و دهیاری گفت: جمعیت عظیمی در این نهادها مشغول فعالیت هستند و می‌توانند با درست کارکردن، حجم زیادی از مشکلات را مرتفع کنند و دهیاری‌ها باید بهترین محافظ محیط زیست و منابع طبیعی باشند و جلوی زمینخواران را بگیرند.

وی همچنین با اشاره به درپیش بودن روز بهزیستی بر لزوم توجه به جامعه هدف و اقشار ضعیف و آسیب پذیر و تکریم و رعایت عدالت تاکید کرد و با تبریک آغاز به کار شورای نگهبان یادآور شد: شورای نگهبان خدمات زیادی به جمهوریت و اسلامیت نظام کرده است و کارهایش را به درستی و با کمترین عیب و نقص انجام داده است، هرچند مورد هجمه‌های ناجوانمردانه بوده است.

امام جمعه ساری با اظهار اینکه دشمن می‌خواهد مردم را مقابل نظام قرار دهد و از ناکارآمدهی های برخی مسئولان سو استفاده می‌کند، یادآور شد: اگر برخی‌ها از روی خیانت مشکل سازی و نارضایتی تراشی کنند، سبب هجمه‌های دشمنان می‌شود.

وی توجه به توصیه‌های رهبری، اقتصاد مقاومتی و قطع توجه به برون را الزامی دانست و با بیان اینکه برجام دستاوردی نداشته و به تعهدات عمل نشده است، گفت: دشمن می‌خواهد از این بازار آشفته سو استفاده کند و مردم را مقابل نظام قرار دهد.


مردم از نمایندگان مجلس توقع کار و حل مشکلات را دارند


امام جمعه شهرستان جویبار نیز گفت:مردم از منتخبین خود در مجلس شورای اسلامی توقع کار و حل مشکلات شهرستان ازجمله آب شرب و کشاورزی و جاده دارند که با تلاش و پیگیری که از نمایندگان شاهد هستیم انشالله زودتر این مشکلات بر طرف شود.

آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان جویبار اظهار کرد: هر آنچه شورای نگهبان تصویب کرد باید بپذیریم و اطاعت کنیم.

وی با اشاره به واقعه گوهرشاد با بیان اینکه رضا خان متمدن شدن را اشتباه فهمیده بود گفت: رضا خان بدون تعقل و با تقلید کورکورانه از غرب به دنبال کشف حجاب زنان مسلمان ایران بود.

امام‌جمعه جویبار بیان کرد: مردم از منتخبین خود در مجلس شورای اسلامی توقع کار و حل مشکلات شهرستان ازجمله آب شرب و کشاورزی و جاده دارند که با تلاش و پیگیری که از نمایندگان شاهد هستیم زودتر این مشکلات بر طرف شود.

نادعلیزاده با افزایش ابتلا به ویروس کرونا در کشور مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی زدن مانند ماسک و پرهیز از حضور در محل های شلوغ کرد.


انتقاد امام جمعه فریدونکنار از وضعیت نامناسب حجاب در جامعه

امام جمعه فریدونکنار نیز با انتقاد از وضعیت حجاب برخی بانوان در جامعه، خواستار وضع قانون برای عدم ارائه خدمات به بدحجابان شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمود جلالی در خطبه‌های نماز جمعه فریدونکنار با گرامی‌داشت هفته عفاف و حجاب اظهارکرد: حفظ حجاب یکی از مظاهر تقوا و ضروریات دین اسلام بوده که در آیات متعدد قرآن کریم به آن اشاره شده است.
 
وی با انتقاد از وضعیت حجاب برخی بانوان در جامعه خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از بانوان با بدحجابی در خیابان‌ها ظاهر می‌شوند که موجب تحریک جنس مخالف شده و این نوع تظاهر از نظر شرعی حرام است.

امام جمعه فریدونکنار با بیان اینکه رعایت حجاب برای آقایان هم لازم است تصریح کرد: این روزها مشاهده می‌شود که برخی از مردها هم با پوشش نامناسب در سطح شهرها حاضر می‌شوند که این امر جای بسی تاسف است.

جلالی گفت: درحال حاضر دولت به‌خاطر جلوگیری از بیماری کرونا زدن ماسک را اجباری کرده و از دستگاه‌های اداری خواسته که به افرادی که ماسک نمی‌زنند خدمات ندهد؛ اگر چنین قانونی برای بی‌حجاب‌ها هم در جامعه پیاده شود بسیار مفید است.

وی با تاکید بر اینکه کسبه‌ها و بازاریان درصورت مشاهده با بدحجابی امر به معروف و نهی از منکر کنند یادآور شد: متاسفانه جامعه به سمتی رفته که برخی از فروشندگان با آمران معروف و ناهیان منکر بدحجابی برخورد بدی می‌کنند.

امام جمعه فریدونکنار با اشاره به اینکه حفظ حجاب در کنار انجام مسائل شرعی دارای مزیت‌های بسیار زیاد اجتماعی است  گفت: حفظ حجاب موجب آرامش روحی برای جامعه، کاهش آمار طلاق و آسیب‌های اجتماعی و موارد دیگر خواهد شد.

جلالی اظهارکرد: خون‌های زیادی برای حفظ حجاب ریخته شده که نباید به راحتی از این خون‌ها گذشت.

وی خاطرنشان کرد: برخی از رسانه‌های عربی در هفته گذشته با توهین به مراجع شیعی دست به شیطنت زده‌اند که نشان از استیصال آنها بوده چراکه به هدف‌هایی که داشتند نرسیدند و از روی خشم و غضب و کینه این اقدامات را انجام می‌دهند.

امام جمعه فریدونکنار با اشاره به حادثه انفجار در سایت هسته‌ای نطنز تصریح کرد: حادثه انفجار که در یکی از سوله‌های نیروگاه هسته ای نطنر رخ داد به لطف الهی خسارت جانی نداشت.

جلالی ادامه داد: پس از این حادثه دستگاه‌های رسانه‌ای دشمنان انقلاب اسلامی تبلیغات گسترده‌ای را به راه انداختند که این انفجار موجب آلودگی محیط‌زیستی و ورود سموم هسته‌ای در ایران شده که این موضوع در روز پس از حادثه با حضور مسئولان هسته‌ای کشور در صحنه  این اتفاق تکذیب شد.

وی با بیان اینکه برخی از مزدوران قلم به‌دست استکبار به‌دنبال ایجاد ناامیدی در کشور ما هستند گفت: درحالی حمله موشکی و انفجار بمب توسط برخی افراد مطرح شده بود که باید گفت حصارهای پدافندی قوی در اطراف نطنز قرار دارد و پاسداران غیور این مرز و بوم اجازه تعدی به دشمنان را نمی‌دهند.

امام جمعه فریدونکنار افزود: احتمال نفوذ برخی از عوامل نفوذی دشمنان و همچنین خطای انسانی در این حادثه هم مطرح است که همه این عوامل در دست بررسی بوده که درحال حاضر به خاطر مصلحت شورای عالی امنیت ملی جزییات این حادثه انتشار پیدا نکرده است.

جلالی با تاکید بر اینکه دست‌های فساد باید از ریشه قطع شود گفت: مسئولان باید به‌دنبال مشکلات جامعه باشند و نسبت به گرانی خودرو، ارز و مسکن اهتمام جدی داشته باشند.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://old.dana.ir/News/1625409.html