کد خبر: 1838200
سازمان ملل:
تروریسم در افغانستان دوباره جان می گیرد
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نشست مبارزه با تروریسم در اسپانیا گفت که تروریسم در افغانستان بار دیگر احیا می شود و این مساله تهدیدی برای جهان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست مبارزه با تروریسم که با حمایت سازمان ملل در مالاگا اسپانیا برگزار شد، گفت: گسترش مداوم داعش و القاعده در آفریقا و احیای تروریسم در افغانستان تهدیدی فزاینده برای صلح و امنیت جهانی است.

وی در عین حال گفت که پاسخ به تروریسم باید در حاکمیت قانون، حقوق بشر و برابری جنسیتی باشد تا اثربخشی آنها تضمین شود.

دبیرکل سازمان ملل در پیامی ویدئویی گفت: به عنوان یک وظیفه اخلاقی، یک الزام قانونی و یک ضرورت راهبردی - بیایید حقوق بشر را در جایی که تعلق دارد - جبهه و مرکز مبارزه با تروریسم- قرار دهیم.

نشست مبارزه با تروریسم به مدت دو روزه از سه شنبه در مورد تهدید فزاینده تروریسم در سراسر جهان و افزایش قوانین و سیاست‌های مرتبط با آن برگزار می‌شود.

در این نشست، دولت‌ها، سازمان‌های بین‌المللی، جامعه مدنی و مدافعان حقوق بشر چگونگی فرمول‌بندی واکنش‌های تروریسم را که با حقوق بشر و حاکمیت قانون مطابقت دارد، بررسی خواهند کرد و از مشارکت معنادار جامعه مدنی در تلاش‌های ضد تروریسم اطمینان حاصل خواهند کرد.

گوترش در تشریح کنفرانس مالاگا اسپانیا گفت: این گردهمایی منعکس کننده یک حقیقت مرکزی است، تروریسم فقط حمله به مردم بی گناه نیست. این نشان دهنده یک حمله همه جانبه به حقوق بشر است.

انتهای پیام/