کد خبر: 1751535
۳ نکته درخصوص کشف مزرعه‌ای با ۷ هزار ماینر
به دنبال انتشار اخباری در خصوص "کشف بزرگترین مزرعه غیرمجاز استخراج رمز ارز" و آمار و ارقام غیرواقعی از میزان مصرف این مرکز، روابط عمومی شرکت توانیر مواردی را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در این توضیح آمده است: با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص کشف بزرگترین مزرعه غیرمجاز استخراج رمز ارز و میزان مصرف برق آن موارد ذیل در راستای شفاف سازی و جلوگیری از بروز شایعات اعلام می‌شود. از این رو از همه اصحاب محترم رسانه انتظار می‌رود به‌دلیل جلوگیری از ایجاد ابهام در نقل اخبار، دقت لازم بعمل آورند.

بررسی‌های کارشناسی نشانگر آن است که توان برق مصرفی مرکز کشف شده که ۷ هزار ماینر را در خود جای داده بود، معادل مصرف برق حدود ۸۰ هزار خانوار با مصرف متعارف است.

خوشبختانه هماهنگی‌های لازم و بسیار خوبی میان صنعت برق، قوه قضاییه، نیروی انتظامی و سایر نهادهای مرتبط در این خصوص وجود دارد که آمار ۲۰۰ هزار دستگاه کشف شده نیز نتیجه همین همکاری‌هاست.

برخلاف آنچه در خبرها بیان می‌شود، شناسایی مراکزی که به استخراج غیرمجاز رمز ارز مشغول هستند چون از روش‌های غیرمتعارف و غیرمعمول برای تامین برق دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند، راحت نیست و باید از روش‌های پیچیده‌ و فنی برای شناسایی آنها استفاده کرد.

انتهای پیام