کد خبر: 1627175
خسارت سیل به راه‌ها و تاسیسات آبرسانی مازندران+ عکس و فیلم
وقوع سیلاب محلی در بهشهر، جنت رودبار رامسر و آمل موجب خساراتی در بخش راه و تاسیسات آبرسانی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، بارندگی شدید در منطقه گردشگری عباس آباد شهرستان بهشهر منجر به جاری شدن روان آب در سطح منطقه و جاده اصلی مازندران به گلستان شد.

بلافاصله نیروهای راهداری، شهرداری و عوامل اجرایی با حضور در منطقه نسبت به لایروبی سطح خیابان و انتقال آب جاری شده به رودخانه‌های حاشیه اقدام کردند.

در خلیل‌شهر بهشهر نیز باران شدید باعث سیلابی شدن رودخانه‌ها و برخی معابر هم دچار ابگرفتگی شدند.در بخش کلباد شهرستان گلوگاه نیز بارش باران باعث سیلابی شدن رودخانه‌ها شد.
 
 علی اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران با بیان اینکه در رامسر نیز وقوع سیلاب محلی سبب تخریب تأسیسات آب رسانی روستا‌های جنت رودبار شد، گفت: شرکت آب و فاضلاب استان به محوریت فرمانداری شهرستان مشغول مرمت تاسیسات در این منطقه هستند.
 
وی افزود: در شهرستان آمل هم راه ارتباطی دو منطقه نشل و اندوار بر اثر سیلاب‌های محلی مسدود شده بود که با تلاش عوامل راهداری این راه ها نیز از وجود گل و لای پاکسازی شد.
 
کارشناس هواشناسی مازندران گفت: هوای مازندران از بعدازظهر امروز چهارشنبه تا ظهر فردا پنجشنبه ابری همراه با رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد بویژه در غرب و ارتفاعات خواهد بود.


 
احتمال وقوع سیلاب محلی و ناگهانی در دره‌ها و مسیل‌ها در این مدت دور از انتظار نیست و از روز جمعه به تدریج از شدت ناپایداری ها در سطح استان کاسته شده و آسمان صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر پیش بینی می‌شود.
 
غلامپور گفت: تغییرات دمایی مرکز استان- ساری هم برای امروز بین ۲۴ تا  ۳۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.