کد خبر: 1623149
عضو شورای شهر یزد عنوان کرد
مطالبات کارگران شهرداری یزد مهمتر است یا جشنواره تئاتر عروسکی؟
سید محمد علی پاکنژاد گفت: سوال این است که پرداخت به این جشنواره اولویت دارد یا پرداخت به پیمانکاران شهرداری که باید حق و حقوق کارگران خود را بپردازند؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سید محمد علی پاکنژاد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در واکنش به پرداخت قسط دوم جشنواره برگزار نشده تئاترعروسکی در یزد گفت: متاسفانه کمیسیون فرهنگی هیچ گزارشی در این باره به اعضای شورا ارائه نداده و به همین دلیل بنده در جریان امر نیستم اما آنچه حائز اهمیت است اینکه اگر بنا به عمل به تعهدات باشد ابتدا شهرداری باید به تعهدات با اولویت های بالاتر و انجام شده عمل کند.

عضو شورای شهر یزد افزود: آنچه از گفته های جناب سفید در سایت ها خواندم این بود که باید به شهرداری به تعهداتش عمل کند بر فرض که پرداخت به این جشنواره عمل درستی است اما سوال من از رئیس محترم شورا این است که پرداخت به این جشنواره اولویت دارد یا پرداخت به پیمانکاران شهرداری که باید حق و حقوق کارگران خود را بپردازند؟ حق بیمه نیروهای شرکتی که برخی از آن ها در آستانه بازنشستگی بوده و برای همین موضوع معطل مانده اند مهم تر بوده یا جشنواره عروسکی؟

پاکنژاد تصریح کرد: این ها مواردی است که کمیسیون فرهنگی و ریاست شورا باید به طور شفاف پاسخگو باشد و نسبت به آن به مردم گزارش بدهد.

وی تاکید کرد: آقای سفید اصرار به برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی دارد نه شورای شهر بنابراین اولویت های مهم دیگری در بین قراردادهای شهردای وجود دارد که این قرارداد اولویت پائین تری دارد و نباید شورا همه فشار را به مردم وارد کند.

انتهای پیام/ح