کد خبر: 1614259
انتقال مالکیت باشگاه رم منتفی شد
مالک باشگاه رم از فروش گرگ‌های پایتخت ایتالیا منصرف شده است و قصد دارد آن را حفظ و به شیوه‌ای متفاوت اداره کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چندین منبع خبری در ایتالیا اعلام کرده‌اند که جیمز پالوتا مالک باشگاه رم آخرین پیشنهادی که برای فروش این باشگاه داشته را رد کرده و تصمیم به حفظ سهام این باشگاه دارد.

طبق گزارش شبکه اسکای اسپورت ایتالیا، نشریه مساجرو و چند رسانه دیگر در این کشور، آخرین پیشنهاد ارائه شده از سوی گروه «فردکین» بوده است که سعی داشته از وضعیت به وجود آمده در دنیای فوتبال و تعلیق‌ لیگ‌ها در نتیجه شیوع کرونا، به نفع خود استفاده و پالوتا را راضی کند که باشگاه را با رقمی کمتر از 710 میلیون یورویی که در گذشته تعیین کرده بود، بفروشد.
 
نگرفتن سهمیه لیگ قهرمانان اروپا هم روی ارزش باشگاه تأثیر بسزایی داشته چرا که هفته گذشته اعلام شد رم به دلیل عدم حضور در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا متحمل ضرر مالی بزرگی شده است. این یکی از دلایلی بوده که گروه فردکین قصد داشت به واسطه آن پالوتا را راضی کند باشگاهش را در ازای 475 میلیون یورو بفروشد که 235 میلیون یورو کمتر از رقم مورد نظر مالک آمریکایی – ایتالیایی باشگاه است.
 
اکنون اما اعلام شده که پالوتا به کلی قید فروش باشگاه رم را زده و قصد دارد با تزریق سرمایه به این باشگاه و فروش تعدادی از بازیکنان، تراز مالی باشگاه را مطابق قوانین یوفا موازنه کند.
 
به نظر می‌رسد که بعد از 9 سال مالکیت بر رم، پالوتا تصمیم گرفته که به شیوه دیگری هزینه‌های باشگاه را مدیریت کند و قصد دارد بیش از پیش به محصولات آکادمی‌ باشگاه اعتماد کند.
 
منبع: تسنیم