گروه : سیاسی
تیر رئیس جمهور آمریکا دوباره به سنگ خورد/ ترامپ چرا در بحبوحه اعتراضات این کشور از مذاکره با ایران سخن گفت؟
عارف گزارش عملکرد فراکسیون امید را بر اساس آمار و ارقام ارائه دهد/ جهانگیری کاندیدای احتمالی اصلاح‌طلبان برای ریاست جمهوری
پارازیت‌های آقای سخنگو در گیرودار اطلاع رسانی کرونا/ آقای جهانپور؛ این تریبون مختص سلامت جامعه است
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس:

مجلس برای شکستن برخی از انحصارها از دست افراد خاص تلاش می‌کند

حجت الاسلام میرتاج الدینی، با تاکید بر اینکه باید در مجلس تلاش کنیم برخی از این انحصارها شکسته شود گفت: حمایت اصلی از بخش خصوصی این است که انحصارها را بشکنیم تا نفسی تازه کنند.

خطر فرمالیسم؛ پاشنه آشیل مجلس یازدهم

در روزهای آغازین مجلس یازدهم شاهد اقداماتی از سوی نمایندگان هستیم که اگرچه فی‌نفسه در کاهش فاصله مردم و مسئولان موثر است اما اگر به همین فعالیت‌های شکلی محدود باشند پاشنه آشیل نمایندگان خواهد بود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس معرفی شد

اعضای هیات رییسه فراکسیون محیط زیست در مجلس یازدهم انتخاب و سمیه رفیعی نماینده مردم تهران رئیس این فراکسیون شد.
عضو هیأت رئیسه مجلس:

وزرای کشور و اطلاعات برای گزارش درباره آتش‌سوزی‌های اخیر به مجلس می‌روند

حجت الاسلام سلیمی گفت:‌ وزرای کشور و اطلاعات برای ارائه گزارش درباره آتش‌سوزی‌های اخیر در نقاط مختلف کشور به مجلس دعوت می‌شوند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد

خرمشهر و برجام؛ تقابل دو مدیریت مردمی و محفلی

محسن رضایی در نشست تخصصی «جریان شناسی تفکر مدیریتی در خدمت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب»، گفت: خرمشهر و برجام، دو دستاورد نمادین از دو اندیشه حکمروایی در نظام هستند.
ارگان کارگزاران:

تحریم انتخابات مجلس توسط اصلاح‌طلبان هیچ دستاوردی نداشت

روزنامه سازندگی نوشت: سلسله رفتارهای اشتباه از درون جریان اصلاح‌طلبی، اشتباهات برخی طیف‌ها و مهمتر از آن برخی چهره‌ها که منتهی به شمایل کلی تحریم انتخابات ۹۸ شد، نه تنها هیچ دستاوری برای اصلاح‌طلبان نداشت بلکه اصلاح‌طلبان را در شرایط سختی قرار داد.

روحانی با استعفای رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران موافقت کرد

رئیس‌جمهور با قبول درخواست استعفای حجت‌الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دلیل نیاز به استراحت بیش‌تر و اجرای توصیه پزشکان، از تلاش‌های وی در طول 7 سال گذشته قدردانی کرد.
مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات:

تحرکات ضدامنیتی دشمنان را در نطفه می‌کنیم/ پشت پرده آزادسازی نظامی آمریکایی

مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات درباره دلایل آزادی نظامی آمریکایی گفت: برخی سیاسیون آمریکایی در نظر داشتند از فوت مایکل وایت به دلیل بیماری مزمن حداکثر بهره‌برداری سیاسی را علیه جمهوری اسلامی ایران و در قالب یک بمب خبری به عمل آوردند که با آزادی وی؛ این فرصت رفتار غیرانسانی نیز از آنان سلب شد.
در نامه ای؛

روحانی با استعفای رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران موافقت کرد

رئیس جمهور با قبول درخواست استعفای حجت‌الاسلام والمسلمین محمد علی شهیدی از تلاش‌های ارزشمند ایشان در طول 7 سال گذشته در بنیاد شهید و خدمت خالصانه برای عزیزترین قشر جامعه قدردانی کرد.
آصفری:

اظهارات ترامپ درباره توافق با ایران جنبه انتخاباتی دارد

نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اظهارات اخیر رییس جمهور آمریکا درباره توافق با ایران با نگاه به انتخابات ریاست جمهوری این کشور است، گفت: تا زمانی که آمریکا دست از سیاست‌های جاه‌طلبانه و خصمانه خود برندارد مذاکره معنا ندارد.

امضاء تفاهم نامه همکاری وزارت دفاع وسازمان ثبت اسناد و املاک کشور

تفاهم نامه همکاری فی ما بین وزارت دفاع و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با هدف تثبیت مالکیت اراضی و املاک نیروهای مسلح ومدیریت بهینه بر دارایی‌های دولت با حضور علی اکبر سلیمانی معاون مهندسی و پدافند غیر عامل وزارت دفاع و ذبیح‌الله خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به امضاء رسید.
از سوی آمریکا صورت گرفت؛

ارائه پیش‌نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

سفیر آمریکا در سازمان ملل از ارائه پیش‌نویس آمریکا از یک قطعنامه شورای امنیتی سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به روسیه و برخی کشورهای دیگر خبر داد.
شمخانی در توییتر نوشت:

اصلاح اقتصاد کشور هم ممکن است و هم ضروری

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: حرکت در مسیر اصلاح اقتصاد کشور نیازمند باور به اثربخشی اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی است.
در پیامی توییتری عنوان شد؛

پاسخ قرآنی قالیباف به ترامپ

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به توییت رییس جمهور آمریکا ، آیه ای از سوره محمد(ص) درباره مقاومت و پیروزی در برابر کافران نوشت.
فرهنگی:

نتیجه امتیازبندی نمایندگان فردا اعلام می شود

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: کار بررسی سوابق کاری و علمی نمایندگان برای عضویت در کمیسیون‌های تخصصی مجلس امروز نهایی شد. ‌نتایج این بررسی‌ها فردا به نمایندگان اعلام می‌شود.