یادداشت/ حسین امیدی

کووید 19 و نابرابری سیاهان در آمریکا

بیماری جهانگیر کووید نوزده مؤسسات نژادپرستانه ی سیستماتیک درایالات متحده آمریکا را در جهان برهنه ساخت. فی الواقع این رسوا سازی به وضوح تاثیرعمیق این بیماری فراگیر را براختلاف طبقاتی و نابرابریهای بین جوامع سفید پوست و رنگین پوستان آمریکایی را نشان می دهد.
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ خرداد 12:44
یادادشت؛

فروپاشی هژمونی تحریم با جبر داخلی‌سازی در آمریکا

موضوع گفتگو در خصوص رفع تحریم­ها در شرایط کرونا موضوعی است که پس از شیوع این بیماری مطرح شد. برخی خواستار رفع تحریم های آمریکا علیه ایران در این شرایط شدند و مقابله با این بیماری بدون رفع تحریم‌ها و امکان فروش و وصول درآمدهای نفتی را غیرممکن می‌دانستند در حالی که شرایط اقتصادی آمریکا نشان می دهد ساختار تحریم ها به زودی فرو خواهد ریخت.
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ خرداد 09:08
یادداشت؛

پراید اولی‌ها و کولبری خودرو!

خدا را کرور کرور شکر بالاخره رسیدیم! البته هنوز نرسیدیم ولی دورنمای آرمان شهر سعدی یا همان اتوپیای افلاطون خدا بیامرز رویت شد.
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد 13:55
یادداشت؛

سهام عدالت را از چنگ طبقات ضعیف در نیاورید!

یکی از علل اصلی عدم دسترسی طبقات ضعیف و فقرا به وام و اعتبار، فقدان ضمانت (یا وثیقه) لازم برای بازپرداخت آن است و سهام عدالت می‌تواند به عنوان یک وثیقه بسیار مناسب برای فقرا در نظر گرفته شود و این روش بسیار مناسب‌تر از ایجاد امکان فروش مستقیم است.
۱۳۹۹ شنبه ۳ خرداد 08:46
یادداشت/محمد عبدالهی

تا 200 سال پیش استفاده از جنس خارجی در ایران حرام بود!

تعصب استفاده از کالای ایرانی و تن ندادن به وابستگی اقتصادی قرن ها سنت تخلف ناپذیر ملت ایران و حکام ایرانی بوده. تا صد سال پیش ما ایرانیها مردمی بودیم که جنس خارجی را حرام می دانستیم! ما حتی در برابر قند و شکر و گوجه می ایستادیم!
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۵ ارديبهشت 13:30
منتخب مردم در مجلس یازدهم:

بایستی برای افزایش قدرت خرید و تامین رفاه کارگران اقدام اساسی شود/ کارگران ستون فقرات اقتصاد و تولید هستند

منتخب مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه کارگران در پیشانی جبهه تولید و صنعت قرار گرفته‌اند و چرخ اقتصاد را به گردش در می‌آورند، گفت: نظام بایستی برای افزایش قابل قبول قدرت خرید کارگران اقدام اساسی انجام دهد؛ چرا که یکی از الزامات اساسی در پیشبرد اهداف پیشرفت همه جانبه و قوی تر شدن کشور، تکریم کارگران و تامین رفاه آنها است.
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۱ ارديبهشت 10:12
یادداشت؛

سلبریتی هایی که باز هم از مردم عقب افتادند

ویروس کرونا که به یک بحران جهانی تبدیل شده، این روزها آزمون خوبی برای چهره های سرشناسی است که داعیه مردمی بودن دارند و مدام در بوق و کرنا می کنند که ما زبان مردم هستیم.
۱۳۹۹ سه شنبه ۹ ارديبهشت 11:23
یادداشت؛

اهمیت ماهواره‌های نظامی در تحقق امنیت کشورها

فناوری ماهواره کاربردهای گسترده ای در عملیات نظامی دارد زیرا همواره کسب اطلاعات بیشترین مزیت برای نیرو های نظامی می باشد.
۱۳۹۹ دوشنبه ۸ ارديبهشت 09:31
یادداشت/سعدالله زارعی نمایه

سپاهِ زمین و آسمان

سپاه همزمان با پرتاب موشک نور یک از به نتیجه رساندن پروژه موشک ماهواره‌بر نور دو در آینده نزدیک خبر داده است.
۱۳۹۹ جمعه ۵ ارديبهشت 22:57
یادداشت/

«شاد» کرونا زده و دانش آموزان چشم انتظار

حدود دوماه از ورود کرونا به کشور گذشته و این ویروس منحوس سایه شوم خود را بر سر دانش آموزان و دانشجویان همچنان گسترانیده است، بر همین اساس آموزش به عنوان دغدغه اصلی این روزهای کرونایی، فصل مشترک بسیاری از خانواده‌های ایرانی شده است.
۱۳۹۹ سه شنبه ۲ ارديبهشت 10:05