یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد:

دسترسی به پول نفت با ارزهایی غیر از دلار/ کره جنوبی باید با ارزی به جز دلار بدهی ایران را بپردازد

یک کارشناس اقتصادی گفت: اگر دولت ما با دیگر کشور ها که مبالدات تجاری دارد می نشست و توافق نامه های ارزی به جز ارز دلار را امضا می کرد و یا بر روی ارز دیگری به توافق می رسید امروز کشور نیازمند دلار نبود و دسترسی به پول نفت راحت تر صورت می گرفت.
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير 09:13
مشاور فرمانده کل سپاه در گفتگو با دانا:

آمریکا به دنبال تمدید مادام العمر تحریم تسلیحاتی ایران است/ مسئولان بدانند اروپا نوچه آمریکاست

کوثری به موضوع لغو تحریم تسلیحاتی ایران اشاره کرد و گفت: آمریکا و شرکای راهبردی آن در صدد این هستند که تحریم تسلیحاتی ایران را مادام العمر کنند؛ ایران هم به هیچ وجه این مسئله را نخواهد پذیرفت و در مقابل این اقدام ایستادگی کرده و طبق توافق قطعنامه 2231 عمل خواهد کرد.
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير 09:08
الهیان در گفتگو با دانا:

تفاهمنامه ایران و چین می‌تواند شرایط اقتصادی را بهبود بخشد/ جریان‌های خارجی شایعات را به فعالان داخلی دیکته می‌کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سند 25 ساله همکاری ایران و چین اشاره کرد و گفت: برخی جریان‌های خارجی در صدد بدبین کردن مردم نسبت به این تفاهمنامه هستند؛ این جریان‌ها بیشتر نسخه‌هایی هستند که از آن سوی آب‌ها به برخی از فعالان داخلی دیکته می‌شود.
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير 13:52
یک کارشناس اقتصاد انرژی در گفت وگو با دانا پیشنهاد داد؛

تامین مالی پروژه‌های صنعت نفت از طریق بورس/ 30 میلیارد دلار برای تکمیل پروژه‌های پتروشیمی لازم است

یک کارشناس اقتصاد انرژی با اشاره به اینکه توسعه صنعت نفت باید به صورت متوازن صورت گیرد گفت: در حال حاضر برای توسعه صنایع پایین دستی نیازمند 50 میلیارد دلار سرمایه هستیم که بورس و صندوق های پروژه باید در این زمینه ورود کنند.
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير 09:19
یک کارشناس اقتصادی در گفتگو با دانا مطرح کرد:

مراکز آماری کشور ریاکارانه آمارها را منتشر می‌کنند/ مشکل اصلی برنامه ریزی در کشور، نظام آماری است

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مراکز آماری کشور ریاکارانه آمارها را منتشر می‌کنند، گفت: یکی مشکلات نظام برنامه ریزی توسعه کشور که نامحسوس آسیب وارد می‌کند، نظام آماری است و نیازمند یک نظام جامع آماری هستیم.
۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير 13:38
وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی تفصیلی با دانا:

قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست/ نهضت خانه‌سازی را با اقدام ملی مسکن ادامه می‌دهیم/ اجرای مالیات بر خانه‌های خالی تا آخر تابستان

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تعداد معاملات کاهش شدید داشته است از طرح این وزارتخانه برای شناسایی خانوارهای بدون مسکن در طرح اقدام ملی، دریافت مالیات از خانه های خالی و ورود 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکونی به چرخه عرضه و لزوم اختصاص 20 درصد منابع بانکی برای تسهیلات به حوزه مسکن خبر داد.
۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير 07:59
مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه:

ناوهای آمریکایی در برابر قدرت ایران آهن پاره ای بیش نیستند

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: دشمن به قدرتمندی ایران در جنگ الکترونیک اذعان دارد و می داند هر اقدامی علیه جمهوری اسلامی ناوهای آمریکایی را به آهن پاره تبدیل خواهد کرد.
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير 18:01
جوکار به دانا خبر داد:

کارگروه ویژه اصلاح قانون انتخابات در کمیسیون شوراها تشکیل شد/ به دنبال افزایش نظارت بر شوراها هستیم

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: کارگروه ویژه تهیه و تدوین اصلاح قانون انتخابات در کمیسیون شوراها تشکیل شد.
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير 11:32
واکنش مجتهدزاده به اظهارات اخیر ظریف در گفتگو با دانا:

برجام طوری امضا شد که نتواند از شیطنت‌های آمریکا جلوگیری کند/ ظریف بگوید کدام بخش از معاهده برجام برای او افتخار است

کارشناس مسائل سیاسی و ژئوپولیتیک بین المللی به اظهارات ظریف مبنی بر این که «برجام سند افتخار ایران است» اشاره کرد و گفت: ممکن است برجام برای ظریف افتخارآمیز باشد، اما این چیزی که در ظاهر وجود دارد جای افتخار ندارد.
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير 09:06
در گفتگوی دانا با یک کارشناس اقتصادی مطرح شد؛

مدافعان برجام بگویند حاصل آمد و رفت 700 هیئت خارجی به ایران چه شد؟/ ثبت بزرگ‌ترین رکود اقتصادی تاریخ ایران در کارنامه دولت

یک کارشناس اقتصادی با بیان دولت دستاوری برای دفاع ندارد و وضعیت اقتصادی بعد از بعد از برجام بدتر شده است؛ گفت: آقایان می‌گویند 700 هیئت خارجی برای سرمایه‌گذاری به ایران آمدند؛ ولی حتی یک قرارداد هم منعقد نشد.
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير 08:33