امروز: پنج شنبه 10 مهر 1393
ساعت: 03:46 به وقت تهران
Today: Thursday, October 2, 2014
منتشر شده در مورخ 1391/12/20 ساعت 14:12:28
گروه سیاسی
شناسه خبر: 13932
 
قرائت‌هاي مختلف از عكس منتشر شده "دلداري احمدي نژاد به مادر هوگو چاوز" در رسانه‌ها + اسناد و تصاوير

قرائت‌هاي مختلف از عكس منتشر شده "دلداري احمدي نژاد به مادر هوگو چاوز" در رسانه‌ها + اسناد و تصاوير
روز گذشته عكسي در سايت‌هاي خبري منتشر شد كه در اين عكس، محمود احمدي نژاد در مراسم بزرگداشت هوگو چاوز رئيس جمهور فقيد ونزوئلا به مادر وي دلداري مي‌داد. اين عكس با بازخوردهاي مختلفي نزد رسانه‌هاي داخلي و خارجي مواجه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رساني دانا، در همين خصوص سايت ارگان دولت،شبكه ايران، با انتشار مطلبي توضيحاتي را در خصوص اين عكس به مخاطبان ارائه داد.

شبكه ايران، در اين خصوص نوشته است: دکتر احمدی نژاد همواره برای اعراض از دست دادن با زنان خارجی که با آداب اسلامی و ملی ایرانیان آشنا نیستند؛ از شگردی شناخته شده استفاده می کند که همان بالا آوردن دو دست به نشانه احترام است. در تصویر منتشر شده از برخورد رئیس جمهور با مادر داغدار هوگوچاوز، شگرد همیشگی دکتر احمدی نژاد با موفقیت روبرو نبوده است.

سايت ارگان دولت،شبكه ايران در ادامه مي‌نويسد: انتشار تصویری از همدردی رئیس جمهور با مادر هوگو چاوز بار دیگر بهانه ای برای حمله و توهین به رئیس جمهور فراهم کرده است. همانطور که در تصاویر ذیل مشخص است، دکتر احمدی نژاد همواره برای اعراض از دست دادن با زنان خارجی که با آداب اسلامی و ملی ایرانیان آشنا نیستند؛ از شگردی شناخته شده استفاده می کند که همان بالا آوردن دو دست به نشانه احترام است.

اين سايت در خاتمه ضمن منتشر كردن عكس‌هايي از شگرد رئيس جمهور براي مواجهه با خانم‌ها اين‌گونه ادامه مي‌دهد: در تصویر منتشر شده از برخورد رئیس جمهور با مادر هوگوچاوز نیز روشن است که رئیس جمهور همچون گذشته دستان خود را به نشانه احترام بالا آورده است اما این بار شگرد همیشگی دکتر احمدی نژاد با موفقیت روبرو نبوده و مادر داغدار چاوز در حالی که اشک از چشمانش سرازیر است، ناگهاندستان خود را بر روی دستان رئیس جمهور می گذارد...

در همين حال امروز هم برخي رسانه‌هاي خارجي و عربي با انتشار مطلبي با عنوان "مصافحه احمدي‌نژاد با مادر چاوز جعلي بود" از جعلي بودن عكس مصافحه احمدي نژاد با مادر چاوز خبر دادند.

سايت‌هاي خبري عربي و بين المللي در اين خصوص و در توضيحات خود اين گونه نوشتند كه روزنامه انگليسي ديلي تلگراف روز گذشته با انتشار تصويري مدعي مصافحه احمدي نژاد با مادر هوگو چاوز شده است اما بررسي‌هاي تكنيكي انجام شده نشان مي‌دهد كه اين عكس جعلي بوده است.

خبرگزاري‌ها و سايت‌هاي عربي با آوردن عكس‌هايي جعلي بودن عكس‌ منتشر شده در خصوص "مصافحه رئيس جمهور" با "مادر هوگو چاوز" را از ظن خود به اثبات رسانده‌اند.
سايت‌هاي عربي با آوردن توضيحاتي در خصوص عكس منتشر شده روز گذشته توضيحاتي را در اين باره آورده‌اند.

الف -در عکس شماره یک رئيس جمهور ايران با یکی از حضار که شاید از بستگان هوگو چاوز باشد همدردی می‌کند و در عکس شماره دو با مادر هوگو چاوز همدردی می‌کند.

ب –حال به خطاهای مشهود در مونتاژ و کار فتوشاپی دقت کنید:

ب/1-دست احمدی نژاد و به اصطلاح دست مادر چاوز، همان دست وی با آن مرد است. استخوان‌بندی، رگ‌های بیرون زده، چگونگی قرار گرفتن انگشتان کنار یک‌دیگر، فاصله انگشت‌ها و حتی مقداری که مقدار ناخن احمدی نژاد از دست او بیرون آمده، مقداری از انگشت شصت که در داخل دست وی قرار گرفته و ... همه عین هم هست و محال است چنین اتفاقی بیافتد.

ب/2 –عکس دو عکس روی هم منطق شود، معلوم می‌شود که حالت سر احمدی نژاد، میزان خم شدن، با آن که مرد و زن هر دو هم قد هم نیستند و نحوه‌ی قرار گرفتن روی صورت یکی است.

ب/3 –حتی مقدار چین و چروک صورت ناشی از تأثر و حالت لب، خم ابرو و میزان بسته شدن چشم احمدی‌نژاد در هر دو عکس عیناً یکی است.

ب/4 –به دگمه پیراهن شخصی که پشت هر دو نفر ایستاده نگاه کنید. دقیقاً میزان فاصله‌اش با کت احمدی‌نژاد یکی است. مگر می‌شود در حالی که افراد در حرکت هستند و دوربین نیز در حرکت و اصلاً ممکن است هر عکس را عکاسی تهیه کرده باشند، یک نفر در دیدار با دو نفر به یک حالت و یک اندازه بایستند و نفر سوم پشت آنها نیز چنان فاصله‌اش را حفظ کند که به رغم تفاوت زاویه دوربین، حتی یک میلیمتر هم فاصله دگمه‌ی پیراهنش با کت یک نفر دیگر تغییر نکند. با پیچیده‌ترین برنامه‌ریزی‌ها پلیسی، امنیتی، تشریفاتی، عکاسی و ... نیز نمی‌توان چنین شرایطی را ایجاد نمود.

ب/5 –اگر به کلاه خاتمی که در گوشه سمت چپ عکس قرار دارد و فاصله آن و ... دقت شود، معلوم می‌شود نه تنها احمدی نژاد باید در یک حالت فیکس ایستاده باشد و افراد بیایند در همان حالت دست در دست او قرار داده و با او همدردی کنند، بلکه سایرن نیز باید منجمد شده باشد و هیچ حرکتی در این سالن نکرده باشد. همه باید مجسمه باشند تا چنین حالتی ممکن شود.

ب/6 –عکس فتوشاپی جعلی محل برش عکس برای نزدیک نشان دادن عکس احمدی‌نژاد با آن مرد و نیز دور نشان دادن عکس با به اصطلاح مادر چاوز به وضوح معین می‌گردد.

ب/7 –جاعل فتوشاپی آن قدر عجله داشته که حتی نکرده ابروی آن مرد را که در عکس زیر دماغ احمدی‌نژاد قرار گرفته خوب پاک کند و نیز میزان فاصله لبه‌ یقه‌ی پیراهن نفر پشت سر را کمی تغییر دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/ش

 

- اخبار مرتبط
+ نظر هاي خوانندگان
پر بازديد ترين ها
آيا شما اين خبر را برای مطالعه به ديگر بازديدکنندگان اين سايت پيشنهاد می کنيد؟ بلی خير