امروز: چهار شنبه 16 ارديبهشت 1394
ساعت: 21:00 به وقت تهران
Today: Wednesday, May 6, 2015
منتشر شده در مورخ 1391/12/18 ساعت 00:19:53
گروه اقتصادی
شناسه خبر: 13370
 
کمبود تولید کنتور برق بخاطر نوسانات نرخ ارز

کمبود تولید کنتور برق بخاطر نوسانات نرخ ارز
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه نوسانات نرخ ارز بر تولید کنتور تاثیر گذاشته گفت:کنتور برق هم هست و هم نیست و نمی‌توانیم بگوئیم که شرکتهای توزیع برق کنتور اصلاً ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني دانا،  غلامرضا خوش خلق در پاسخ به این سوال که شرکت‌های توزیع برق نصب انشعاب را با تعلل انجام می‌دهند آیا بخاطر کمبود کنتور است افزود: کنتور برق هم هست و هم نیست و نمی‌توانیم بگوئیم که شرکتهای توزیع برق کنتور اصلاً ندارند.

وی ادامه داد: به هر حال یک سری مسائل مثل نوسانات نرخ ارز باعث شده تا بر روی تولید کنتور تاثیر بگذارد.

*تاخیر نصب انشعاب کنتور مربوط به تمام نقاط نیست

وی در پاسخ به این سوال که با این حساب توزیع کنتور با کندی صورت می‌گیرد گفت: همه مناطق اینگونه نیست و البته نمی‌دانم که خبر شما مربوط به کدام مناطق است.

خوش خلق ادامه داد: اگر منظور شما نصب انشعاب برق در تهران باشد باید بگویم که برخی از مناطق تهران این مشکل وجود دارد و آن هم بخاطر این است که یک مقدار در قراردادی که با کنتورسازان داشتیم یک وقفه‌ای ایجاد شده است اما عمدتاً مشکل حادّی نداریم.

*از تاخیر در نصب انشعاب برق مطلع هستم

وی در پاسخ به این سوال که ما مطلع شدیم که زمان نصب انشعاب از 15 روز به 2 تا 3 ماه رسیده است گفت: باید موردی این موضوع را بررسی کنیم اما به هر حال تأخیر در نصب انشعاب برق را مطلع هستم چون چندین قرارداد با کنتورسازان داشتیم که آنها هم به دلیل نوسانات نرخ ارز یک مقدار تولیداتشان متوقف شده است.

خوش خلق با بیان اینکه اخیراً یک بخشنامه‌ای در این خصوص صادر شده تا تولید کنتور سرعت بگیرد اظهارداشت: کنتور سازان قراردادهایی که با توانیز داشتند وقتی نرخ ارز تغییر کرده است درخواستهایی در خصوص به روز کردن قراردادها از ما دارند.

وی ادامه داد: برای به روز کردن قرارداد یک بخشی از لحاظ قانونی امکان‌پذیر نیست چرا که قرارداد داریم.

وی اضافه کرد: با صدور دو بخشنامه از سوی دولت تغییرات نرخ ارز در آن پیش‌بینی شده است، بنابراین به هر حال ساز و کار‌های قانونی دارد که در حال شکل گرفتن است.

*خودداری شهرداریها از دادن سهم فروش تراکم به شرکتهای برق

خوش خلق با بیان این که در شرکت توزیع برق نواحی استان تهران مشکلی در این خصوص نیست گفت: مشکلی که در حال حاضر شرکت توانیر و شرکت‌های توزیع با آن مواجه هستند بحث ندادن سهم فروش تراکم از سوی شهرداری‌ها به شرکت‌های برق است.

وی افزود: وقتی در داخل یک کوچه تراکم فروشی شده و چندین واحد مسکونی احداث می‌شود نیازمند خدمات زیربنایی مثل برق نیز هستند اما ندادن سهم فروش تراکم از سوی شهرداری به شرکت‌های توزیع برق باعث کند شدن ارائه خدمات زیربنایی به این واحدهای مسکونی می شود.

منبع :فارس

انتهای پیام/گ

- اخبار مرتبط
+ نظر هاي خوانندگان
پر بازديد ترين ها
آيا شما اين خبر را برای مطالعه به ديگر بازديدکنندگان اين سايت پيشنهاد می کنيد؟ بلی خير